Po dnešním souboji mezi Splyce a Schalke známe všechny týmy, které budou reprezentovat evropskou soutěž LEC na světovém šampionátu během října a (doufejme i) listopadu. Vítěze splitu G2 doplní ještě Fnatic a právě Splyce s Humanoidem, kteří si dnes vybojovali vstupenku.

Zatímco včerejší souboj mezi dvěma českými reprezentatny v týmech Splyce a Origen došel až do napínavé páte hry, dnes bylo po třech hrách hotovo. Splyce nedali soupeřům z Schalke04 šanci a vybojovali si třetí poslední místo mezi evropskými účastníky světového šampionátu. Gautlet turnaj však ještě nekončí. Zítra se po duelu Splyce vs Fnatic rozhodne, který tým postoupí přímo do skupin a který o ně bude bojovat ve fázi play-in.

Pokud se nestane nic neočekávaného, Humanoid bude první čech, který nastoupí do LoLkařského nejprestižnějšího turnaje. Aleš “Freeze” Kněžínek se sice s týmem H2K zúčastnil Worlds v roce 2016 v USA, kvůli zranění ruky ale nezasáhl do žádného zápasu.

Už na začátku příštího týdne budeme znát všechny účastníky letošního světového šampionátu. Sleduje dál Tryhard, o všem vás budeme informovat.