Na live servery se brzy dostane hotifx zabraňujicí tzv. "0 cs top" taktice. Celkem se tato změna týká dvou support předmětů.

Spellthief's Edge

  • Nyní je k zisku zlata zapotřebí, aby se v okruhu 1500 jednotek nacházel spoluhráč.
  • Zlato za jedno použití předmětu zvýšeno ze 10/20 zlata na 11/22.

Ancient Coin

  • Nyní je k upuštění kapslí se zlatem zapotřebí, aby se v okruhu 1500 jednotek nacházel spoluhráč. V opačném případě z minionů vždy vypadne kapsle s manou.
  • Zlato z jedné kapsle se zlatem zvýšeno ze 25/45 zlata na 28/50.

Riot tímto reaguje na tzv. “0 cs top” taktiku, která se objevovala od Ironu až po Challenger. V ní topaři (např Kennen nebo Karma) vstoupí do hry s runou Kleptomancy a koupí si jeden ze zmiňovaných předmětů pro supporty. Nezabíjejí miniony a zlato získávají pouze pomocí runy a předmětu – soustředí se pouze na “poke” soupeře a vzhledem k tomu, že nemusí věnovat žádnou pozornost zabíjení minionů, je pro protivníka velmi těžké se této taktice ubránit. V době, kdy se u předmětu pro supporty splní quest, je jeho vlastník většinou bohatší, než protihráč na lince.

Riotu se nelíbí, že se proti této taktice v podstatě nejde bránit a navíc nevyžaduje téměř žádný skill. Proti změně se ale okamžitě zvedla vlna odporu převážně od supportů. Těm se nelíbí, že jejich příjem zlata je nyní závislý na přítomnosti spoluhráče. Navíc tato změna nepomůže v situaci, kdy tuto taktiku převezmou marksmani na botu (např Ezreal).