Dvě velmi známá jména marksmanů se aktuálně skloňují v souvislosti s přestupy na profesionální scéně. Jde o Rekklese, který tuto sezónu reprezentoval francouzskou organizaci Karmine Corp a Hanse Samu, jenž opouští Team Liquid.

Byla to těžká sezóna s hořkým koncem, zní z vedení americké organizace Team Liquid. Spolumajitel Steve se před pár dny vyjádřil k fanouškům a sdílel své zklamání z neúspěchu. Soupiska obsahující jména jako Bjergsen, Bwipo, Santorin, CoreJJ a Hans Sama měla být “všechno nebo nic”. Bohužel čtvrté místo v playoffs LCS znamená spíš to druhé. Velké investice se nevyplatily a Team Liquid bude na Worlds v Americe chybět. Změny jsou tedy nevyhnutelné.

Dlouho se spekulovalo, kdo z týmu odejde a okolo koho vznikne nová, zřejmě značně levnější soupiska. Vypadá to totiž, že Steve už peníze za hvězdná jméma sypat nebude a organizace vsadí na mladé talenty. Prvním, kdo se s týmem loučí, je Hans Sama.

Steven “Hans Sama” Liv opustil před rokem Rogue a rozhodl se, že zkusí štěstí v zámoří. S TL ovšem na titul nedosáhl, mezitím se ale Rogue radují z prvního poháru v LEC. Těžký rok pro marksmana bude nejspíše zakončen stěhováním zpět do Evropy. Budoucí angažmá slavného marksmana zatím oznámeno nebylo, nicméně francouzský hráč by měl nalézt tým přímo v LEC, nebo ve francouzské lize LFL.

Mezitím na internetu kolují spekulace o švédské legendě, Rekklesovi. Ten údajně už nemá místo v Karmine Corp jisté a podle posledních zpráv se již předběžně dohodl s Heretics. Španělská organizace vstoupí do LEC po odkupu slotu od Misfits. S informací přišel Twitter uživatel @Razorkismo. Právě do Karmine Corp by totiž měl zamířit Hans Sama, jak naznačuje @LEC_Wooloo na Twitteru.