Dnes začínají boje o letenky na Worlds. Čtyři týmy budou soupeřit o reprezentaci svého regionu na světovém šampionátu. Místo je ale jen jedno. Kdo poletí na Worlds ze třetí pozice?

Mimo jiné také zavzpomínáme na uplynulý víkend, kdy proběhlo v Madridu a Oaklandu finále LCS. 

V eSportovém přehledu najdete výsledky uplynulých zápasů, ale také rozpis nadcházejících soubojů v gauntletě.


EU LCS

Gauntlet

V prvním kole gauntlety se utkají Splyce s Misfits. Zápas mezi těmito celky začíná již dnes v 18:00. Vítěz tohoto duelu se utká s jarními finalisty G2 Esports, kteří letos selhali již ve čtvrtfinále právě proti Misfits 3:0. V posledním kole čeká na svého soupeře Schalke 04, které bojovalo s Fnatic v Palaciu Vistalegre o titul evropského šampiona. 

Kdo bude podle vás reprezentovat Evropu ze třetí pozice? Podle YoungBucka to bude Splyce nebo Schlalke 04. Gauntleta začíná dnes a končí v neděli. Zítra nás čeká druhé kolo a v neděli se dozvíme jméno třetího reprezentanta na Worlds z evropské soutěže.

Rekapitulace finále

Vitality tentokrát nedopustili, aby selhali v boji o třetí místo. Misfits prohráli 3:1, a tím pádem je čeká první kolo gauntlety. Hráči Vitality vítězstvím v Madridu získali další cenné body, které mohli být zužitkovány, pokud Fnatic vyhrají ve finále proti Schalke. To by zajistilo partě kolem Jiizukeho účast na světovém šampionátu z druhého místa EU LCS. Což se stalo a Vitality jsou tak druhým týmem, jenž se podívá do Koreje!

Stejně tak jako před třemi lety ve stejné hale, tak i tentokrát Fnatic zvítězili ve finále evropské LCS. Hráči v černooranžovém budou tak reprezentovat Evropu na Světovém šampionátu v Koreji z prvního místa. Finále ovládli 3:1, ikdyž první zápas získali hráči Schalke 04. Hráčem série byl zvolen Rekkles, jenž se v poslední hře postaral o čtyřzářez.

Mimo jiné Caps obrdžel cenu MVP, když získal neuvěřitelných 81% hlasů! Stejně tak jako v jarním splitu, tak i tentokrát byl nejužitečnějším hráčem člen Fnatic.


NA LCS

Gauntlet

Stejně tak jako v Evropě, tak i za oceánem bude zajímavé sledovat, kdo si vybojuje své místo na Worlds. V prvním kole se utká Clutch Gaming a Echo Fox (zápas sledujte dnes ve 23:00). Febivenům tým překvapil na jaře, když ve čtvrtfinále deklasovali TSM a nakonec získali čtvrté místo. Léto pro Clutch Gaming už tak vydařené nebylo, neboť v základní letní části vyhráli jen šest zápasů. Aby zvítězili v gauntletě, bude potřeba vyhrát her devět.

V druhém kole narazí vítěz souboje prvního kola na TSM, kteří byli v letním splitu úspěšnější než na jaře, když ve vyrovnané sérii v Oaklandu porazili 100Thieves 3:2 a mohli se tak radovat ze třetího místa. Jen málokdo si dokáže představit Worlds bez TSM. Postará se Zven s Mithym, aby se TSM probojovalo na světový šampionát?

V posledním kole gauntlety bude trpělivě čekat na svého soupeře sedmičlenná sestava Cloud9, která dostala ve finále letního splitu doslova "naklepáno" od týmu Liquid, jenž tak obhájil titul. C9 jsou mistři gauntlety, už několikrát letěli na worlds právě díky tomu, že zvítězili v gauntletě a reprezentovali NA LCS ze třetího místa. Stane se to i tentokrát?

Rekapitulace finále

Jak bylo již řečeno, boj o třetí místo ovládli hráči TSM, když porazili ve velmi vyrovnané sérii 100Thieves 3:2. Hráči čtvrtého nejlepšího celku letní části ale smutnit nemusí, neboť získali během obou splitů nejvyšší počet bodů a poletí na Worlds z druhého místa! 

Stejně tak jako v Evropě, tak i na západě jsme byli svědky úspěšné obhajoby titulu z jara, když Liquid nedali ve finále šanci Cloud9. MVP letní části, Doublelift, dovedl svůj tým k druhému titulu a on sám tak vyrovnal rekord Bjergsena, co se do počtu trofejí NA LCS týče.