Je to již skoro měsíc, kdy Riot New001 oznámil probíhající práce na klientovi. Ten běží na Chromiu. Aby byla zajištěna kompatibilita s Windows XP, tak se verze Chromia nemohla měnit. Snaha o udržení podpory Windows XP tudíž brzdila práce na optimalizaci. Kompatibilita se starým operačním systém však končí a klient může získat potřebná vylepšení.

Na PBE je tak pro některé k dispozici nová verze klienta, na kterou se podíváme.

První větší změnou je upravený vzhled. Riot konečně ve velkém využívá svá moderní loga, jak u Riot Games, tak u League of Legends.

Po spuštění samotného klienta na vás vyskočí přepracovaná přihlašovací obrazovka. Velkou roli zde hraje bílá barva a splashart postavy. Riot se nechal slyšet, že již nebude pro přihlašovací obrazovku vytvářet animované spasharty.

Důvod je jednoduchý. Tuto obrazovku často neuvidíte. Stačí zaškrtnout políčko pro zachování přihlášení a po dalším zapnutí klienta vyplňování loginu přeskočíte.

Při automatickém přihlášení vás uvítá obrovský nápis “PLAY” a možnost se rychle odhlásit. Po kliknutí se dostanete do prostředí, které již dobře znáte.

Poslední novinku představuje možnost odhlášení. Klient se v podstatě vypne, odhlásí vás a zase se zapne. Je to rychlejší, než ruční vypnutí a zapnutí, ale ne o tolik.

Krom přihlašovací obrazovky je klient postavený na nové verzi Chromia prakticky stejný. Vzhled se mimo tyto komponenty nezměnil. Zlepšovat by se měla hlavně rychlost. Riot se konečně nemusí strachovat o kompatibilitu s Windows XP a nasadit nové a modernější technologie. Tento malý krok tedy může přinést zlepšený chod klienta.

PS: Čekání v queue se nevyhnete ani tak...