Rok 2021 se pro G2 nevyvíjel podle představ. Dlouhou sérii výher v LEC nejprve ukončili MAD Lions, kteří ukořistili pohár na jaře letošního roku. Celek navíc neskončil ani na druhém místě. Léto dopadlo ještě hůře a G2 se nedostali mezi TOP 3 týmy a mohli zapomenout nejen na titul, ale i Worlds. Zklamání v týmu bylo jasně znát a majitel Carlos “Ocelote” Rodriguez hned naznačil, že hodlá tým výrazně pozměnit pro příští sezónu.

Spekulací bylo za posledních pár týdnů dost. Carlos nakonec uveřejnil video, ve kterém jasně řekl, kdo v týmu zůstává a kdo si musí hledat nové angažmá. Ze stávající soupisky zůstane jungler Jankos a midlaner Caps.

Carlos tímto uvolnil Wundera, Rekklese, Mikyxe, trenéra Grabbze a Nelsona. Zároveň se změní kompletní složení zázemí týmu.

Celé rozhodnutí bylo dlouho interně konzultováno a Carlos nemá v plánu blokovat přestupy hráčů do konkrétních týmů. Aspoň tak to sdělil na svém Twitteru.

Wunder, Grabbz a Duffman se již k oznámení Carlose vyjádřili. Na Twitteru byl rovněž aktivní Mikyx a Jankos, kteří situaci komentovali. Rekkles ani Caps na Twitteru aktivní zatím nebyli.