Evropa zná svého vítěze. G2 dokázali po velmi napínavém finále zvítězit nad Fnatic a zvedli nad hlavu trofej pro vítěze LEC. Pojedou tedy na světový šampionát jako nejsilnější tým z Evropy. Pojďme si ale připomenout finálový víkend od začátku.

Zatímco v sobotu večer fanoušci v athénské aréně marně hledali stánek s občerstvením nebo třeba toaletní papír na záchodech, Fnatic museli potvrdit roli favorita proti Schalke04 během semifinále. A dokázali to s přehledem. Bez jediného zaváhání rozmetali oranžovo-černí zástupce německého fotbalového velkoklubu popměrem 3:0 a zajistili si nejen postup do Finále, ale i vstupenku na Worlds.

Před nedělním finále došlo také na vyhlášení MVP splitu. Tím se stal Jankos, polský jungler G2 esports nadchnul svými výkony a pomohl svému týmu ke skvělým výsledkům.

A po vyhlášení MVP už začalo finálové utkání. Fnatic v něm dvakrát vedli, ale G2 vždy zvládli skóre vyrovnat. Došlo tedy i na Silver Scrapes a pátou hru. G2 však nakonec dokázali potvrdit roli favorita a mohli pozvednout nad hlavu trofej pro vítěze LEC.

Nyní nás před světovým šampionátem čeká už jen gauntlet turnaj a v něm tři zápasy. V pátek začneme soubojem Splyce vs Origen, vítěz pak v sobotu vyzve Schalke04. Nejlepší z těchto tří týmů si také zajistí místo na Worlds a s Fnatic se v neděli utká jen o lepší pozici během losování základních skupin.