Je za námi pátý týden evropské soutěže, což mimo jiné také znamená, že LEC se nachází už ve druhé polovině letní části. Přehled výsledků naleznete v eSportovém přehledu. My se nyní pojďme podívat, co zajímavého bylo k vidění.

G2 Esports se osamostatnili na vrcholu tabulky

Šampioni z jara a zároveň vítězové MSI, G2 Esports, neztrácejí formu ani v létě. Po pátém týdnu se osamostatnili na čele tabulky, když ani jednou nepochybili a využili zaváhání Fnatic. V prvním hracím dni si poradili s aktuálně nejhorším celkem LEC – Excel Esports. Den poté pokořili Splyce, kterým se v létě zatím velmi dobře daří. Jedinou porážku na kontě má tak Perkzova parta od jejich riválů – Fnatic.

Fnatic bez Rekklese utrpěli porážku

Před pátým týdnem se objevilo mnoho zajímavých oznámení. Nejdříve Misfits stáhli svoji hvězdnou soupisku, které se nedařilo, a nahradili ji sestavou z akademie. Fnatic oznámili také změnu, že proti Rogue si svou premiéru odbyde midliner Magifelix a na botu bude Rekkles nahrazen Nemesisem. Tento krok ale finalistům uplynulého světového šampionátu nevyšel, tudíž druhý den jsme mohli opět Rekklese a Nemesise na svých pozicích. Ve druhém zápase proti SK Gaming černooranžoví nezklamali, když se na vítězství významně podílel Broxah se svým Lee Sinem.

Humanoid byl proti Misfits k nezastavení

Českým zástupcům se v letní části LEC daří. Origen není tak dominantní, jak by se očekávalo po úspěšném Rift Rivals, nicméně drží se na středu tabulky s minimální ztrátou na čtvrté místo. Humanoidovi a Splyce se daří o něco lépe. Ti se aktuálně drží na třetí pozici. V prvním hracím dni exceloval český midliner, když se svou Akali (10/0/6) dovedl svůj tým k vítěznému konci. Druhý den už tak uspokojivý nebyl, neboť Splyce prohráli nad G2.


Aktuální tabulka pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Score
1. G2 Esports 9-1
2. Fnatic 8-2
3. Splyce 7-3
4. Schalke 04 6-4
5. Origen 5-5
6. Rogue 4-6
- Vitality 4-6
8. SK Gaming 3-7
- Misfits 3-7
10 Excel Esports 1-9