Letní split League of Legends European Championship má za sebou již šest vyrovnaných týdnů, což vyznačuje také fakt, že ani jeden z týmů nemá dva týdny před koncem základní části jisté místo v play-off! Co se stalo v posledním týdnu?

Kompletní přehled výsledků naleznete v eSportovém přehledu.

Rogue zaváhali s G2 Esports, o první místo se ale stále dělí s MAD Lions

G2 Esports do šestého týdne vstupovali s tím, že je čekají Schalke 04 a Rogue. Zápas proti poslednímu týmu měl být povinností a souboj s prvním týmem tabulky výzvou, díky které chtěla parta kolem Capse ukázat svou pravou sílu. Jak už tomu tak bývá, dočkali jsme se mnohem zajímavějšího překvapení. V souboji se Schalke 04 obhájci titulu sice padli, ovšem proti Rogue se jim doslova podařilo vstát z popela. Díky Rogue jsme mohli znovu po dlouhé době vidět lane-swap na levelu 1 a výsledkem byl gold lead 5 tisíc v 17. minutě ve prospěch Rogue. G2 se ovšem podařilo zápas otočit a ve 37. minutě nepřátelský nexus zničit. 

Rogue, bohužel pro české fanoušky, ovšem o první místo v tabulce kvůli tomuto zaváhání nepřišli, jelikož MAD Lions, jejichž barvy hájí české duo Humanoid a Carzzy, překvapivě podlehli SK Gaming a ani jeden z vedoucí dvoujice si tedy zatím nezajistil místo v play-off. 

Podaří se Schalke 04 zvrátit ztracenou sezónu?

Známý evropský fotbalový tým se po třech týdnech LEC dočkal nelichotivé přezdívky Schalke 0-7, který narážel na jejich skóre po sedmi odehraných zápas. Na soupisce Schalke ovšem proběhlo několik změn, do sestavy se vrátil německý jungler Gilius, slovenský marksman Neon a korejský support Dreams a jak se zdá, Schalke se konečně začínají nacházet. 

Jak bylo zmíněno výše, v šestém týdnu si připsali cenný skalp G2 Esports a také Misfits. Na jejich postavení to v tabulce sice nic nezměnilo, stále je najdeme na chvostu, důležité je ovšem skóre. Na postupové pozice nyní chybí Neonovi a spol. tři výhry. Pro Schalke začíná souboj s časem, zbývají už pouhé dva týdny a tedy pět her. Uvidíme Schalke 04 v play-off? Kdo ví, ale jedno je jisté, bylo by to něco nevídaného a zajisté by si díky této cestě “From zero to hero” vysloužili obdiv a možná také přízeň fanoušků. 

Aktuální tabulka pořadí LEC vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. MAD Lions 10-3
- Rogue 10-3
3. Fnatic 7-6
- SK Gaming 7-6
5. Excel Esports 6-7
- G2 Esports 6-7
- Origen 6-7
8. Team Vitality 5-8
- Misfits 5-8
10. FCSchalke 04 3-10