Nejvyšší evropská liga LEC má za sebou první týden letního splitu a rozhodně se bylo na co dívat. Nejenom, že si fanoušci mohli užít první super week, ale o pozitivní i negativní překvapení zajisté nebylo nouze. 

Prochází si G2 Esports krizí?

Evropský hegemon, G2 Esports, za dobu své existenci pouze jedinkrát (jarní split 2018) nevyhrál všechny zápasy úvodního týdne. Až do včerejšího dne. G2 Esports na úvod letního splitu 2020 vyhráli pouze jediný zápas ze tří a nachází se na děleném šestém místě. Ačkoliv si v prvním zápase poradili s MAD Lions takřka bez jediného zaváhání, v sobotu proti Origen a v neděli proti Vitality neměli šanci. 

Nutno uznat, že jde o začátek splitu a G2 prošli změnou v sestavě (Perkz se vrátil na botlane a Caps na midlane) a chyby byly především individuální. Ačkoliv by se tedy mohlo zdát, že tato hvězdná soupiska ztratila formu, lze snadno předpokládat, že jejich následující výkony se o mnoho zlepší a G2 se znovu vrátí na vrchol. 

Misfits se rozhodli nahradit denyka a dvakrát prohráli

Před začátkem letního splitu se Misfits rozhodli přeřadit supporta Dosse k hlavnímu týmu s tím, že bude soupeřit s denykem o post na botlane. Tento minisouboj vyhrál pro první herní týden dánský support a “Zmetkům” se tato volba nevyplatila. Doss měl ve třech zápasech průměr KDA 1,58 a Misfits vyhráli pouze v zápase proti Origen. 

Uvidíme, jak se situace na botlane bude vyvíjet nadále, zatím můžeme jen popřát Misfits více štěstí a denykovi větší herní vytíženost po boku Kobbeho. 

Podaří se Rogue udržet na vrcholu? 

Zatímco se G2 Esports a Misfits vstup do letního splitu rozhodně nevydařil, Rogue se, stejně jako do splitu jarního, vydařil náramně. Parta v čele se švédským midlanerem vyhrála všechny tři zápasy a po právu se dělí o první místo s Fnatic. Velké zásluhy má nejenom polský support VandeR, který si zatím drží perfektní KDA (4/0/36), ale také již zmíněný Larssen, který se jako jediný midlaner dostal do top 5 nejlépe farmících hráčů (10,2 CS za minutu). 

Na paty Rogue a Fnatic šlapou nejenom MAD Lions, ale překvapivě také SK Gaming a Vitality, kterým většina fanoušků i analytiků věštila spodek tabulky. Rozhodně se máme do budoucna na co těšit! 

Aktuální tabulka pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. Fnatic 3-0
- Rogue 3-0
3. MAD Lions 2-1
- SK Gaming 2-1
- Team Vitality 2-1
6. G2 Esports 1-2
- Misfits 1-2
- Origen 1-2
9. Excel Esports 0-3
- FCSchalke 04 0-3