Ačkoliv se koronavirus šíří Evropou, League of Legends European Championship nemešká a o víkendu se fanoušci dočkali již sedmého herního týdne. Pojďme se podívat, co se v něm událo.

Výsledky jednotlivých zápasů naleznete v eSportovém přehledu.


G2 Esports se osamostatnili na prvním místě

Dlouhé tři týdny se na prvním místě držela trojice G2 Esports, Fnatic a Origen, po sedmém týdnu tomu tak již ovšem není. G2 Esports se podařilo zvládnout jak zápas proti Origen, tak proti Fnatic a se skóre 11-3 jsou na vrcholu tabulky samotní. V obou zápasech velkou měrou přispěl polský jungler Jankos, který si za své výkony dvakrát vysloužil cenu pro nejlepšího hráče zápasu. 

V zápase proti Fnatic toplaner G2 Wunder ukázal již poněkolikáté v této sezóně support šampiona ve svých rukou. Po třech výhrách se Sorakou tentokráte zkusil Jannu a výsledek byl stejný. G2 se povedlo Fnatic porazit za 34. minut poměrem 6-11 na killy. 

Schalke 04, SK Gaming a Vitality se do play-off nepodívají

Zatímco trojice Fnatic, G2 Esports a Origen bojuje o první příčku, trio Schalke, SK Gaming a Vitality bojovalo do neděle alespoň o teoretickou šanci na play-off. Pouze Schalke se vydařilo vyhrát alespoň jednu hru, bohužel ani to nebude stačit, aby mohli nadále doufat v postup do další fáze LEC. Team Vitality za sedm týdnů vyhrál pouze jediný zápas a ani změny na midlane a support roli tížené zlepšení výkonů nepřinesly. 

Schalke po čtyřech týdnech zkusili výměnu ADC hráče, kdy se s týmem rozloučil známý Řek Forg1ven a nahradil ho Innaxe. Za tři týdny esportová odnož fotbalového klubu se změněnou soupiskou vyhrála pouze dva zápasy a tak jim nezbývá, než v následujících dvou týdnech bojovat pouze o čest a doufat, že letní split se týmu vydaří lépe.


Aktuální tabulka pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. G2 Esports 11-3
2. Fnatic 10-4
- Origen 10-4
4. Misfits 9-5
- Rogue 9-5
6. MAD Lions 8-6
7. Excel Esports 7-7
8. Schalke 04 3-11
9. SK Gaming 2-12
10. Vitality 1-13