Známá americká komentátorka Indiana “Froskurinn” Black se rozhodla neprodloužit své působení v LEC, oznámila to na svém Twitteru. Zatím neprozradila, kam bude její kariéra dál směřovat, zmínila pouze, že bude pracovat v managementu a developmentu. Předpokládáme, že zůstane v esportovém byznyse.

Froskurinn se do týmu LEC přidala na začátku roku 2019, kam přišla už jako zkušená komentátorka z anglického vysílání čínské ligy LPL. Po dvou letech, kdy nevynechala ani jeden velký mezinárodní turnaj, v evropské soutěži končí.

I její odchod mimo kamery doprovází kontroverzní tweety. V tom posledním Froskurinn obviňuje LoLkařský subreddit z nenávistných zpráv, přitom ještě před publikací tohoto tweetu byly komentáře ve vlákně se zprávou o jejím odchodu vesměs pozitivní. Vše poté uzavřela slovy “Die mad” neboli Zemřete naštvaní.

Nejde o první případ neprofesionálního chování ze strany Američanky. V minulosti se v souvislosti s různými tématy (jako hnutí Black Lives Matter, #MeToo nebo pár let starém skandálu predátorského chování v pobočkách Riotu) na jejím twitteru objevovaly zprávy obsahující fráze jako “...bílí muži si myslí...” nebo “...tento svět kontrolovaný bílými muži...”, které někteří členové LoL komunity odsuzují.