Včera večer jsme vás informovali o triumfu českých hráčů Humanoida a Carzzyho v LEC. O pouhých pár hodin později na ně navázal Aleš “Freeze” Kněžínek s LCS celkem 100 Thieves. Rok po přesunu z role hráče na pozici trenéra získává Freeze pohár pro mistra nejvyšší americké soutěže.

Cesta skrz playoffs

Do playoffs americké LCS vstoupili 100 Thieves dost nenápadně z druhého místa v základní části. Jejich úvodní duel proti Evil Geniuses měl týmu zajistit postup na Worlds. Vzhledem k relativně lehkému matchupu se začaly šířit ohlasy, že si zlodějíčci ukradli letenku na Worlds vcelku jednoduše. Výhra 3:2 nad EG nebyla moc přesvědčivá. Vše se začalo pomalu otáčet až v dalších duelech.

Zápas o postup do finále proti Teamu Liquid byl nečekaně vyrovnaný. Výsledná porážka 2:3 znamenala, že se 100 Thieves přesunuli do spodní části pavouka a čekal je reparát proti rozjetým Cloud9.

Freeze se na svém streamu nechal slyšet, že Cloud9 je asi nejhorším možným matchupem pro 100 Thieves. Jejich vzájemná bilance hovořila celkem jasně. Cloud9 si odnesli 9 výher a 100T pouhé 4 mapy tento rok. Freeze ovšem dokázal svůj tým dokonale nasměrovat k obratu. Cloud9 padli v poměru 1:3 ve prospěch Freezova týmu a na řadě byla odveta proti TL.

Dominance ve finále

Před první finálovou hrou zaznělo hodně predikcí a téměř všechny měly jedno společné. Team Liquid si měl dojít pro jasnou výhru, zvlášť v kompletní sehrané sestavě. Jenže jungler Closer byl jiného názoru. Trojice rychlých her a jednostranný výsledek 3:0 zpečetil osud TL. Aleš spolu s 100 Thieves pozvedl pohár mistra LCS.

100 Thieves si připsali jedno unikátní prvenství. Dosud putoval pohár vítěze americké ligy pouze k CLG, TSM a C9, tedy k organizacím, jež jsme mohli potkávat ještě před franšízou ligy. Organizace vlastněná Call of Duty legendou Nadeshotem je tak první z těch, které přišly při franšíze.