Po prvním týdnu LEC, se na západní scéně začala hrát také americká LCS, kterou jsme ovšem mohli sledovat v sobotu a neděli. V Evropě po dvou týdnech jasně dominují G2 Esports, na chvostu najdeme překvapivě finalisty minulých Worlds – Fnatic. Za velkou louží se o první místo dělí tři týmy – FlyQuest, Clutch Gaming a Team Liquid.

LEC – Evropa

Výsledky a přehled nadcházejících zápasů naleznete v eSportovém přehledu.

Pořadí Tým Score
1. G2 Esports 4-0
2. Splyce 3-1
- Vitality 3-1
  Misfits 3-1
  Schalke 04 3-1
6. SK Gaming 2-2
7. exceL Esports 1-3
- Origen 1-3
9. Rogue 0-4
- Fnatic 0-4

Po prvním týdnu se spoustu fanoušků Fnatic nemohlo dočkat, až uvidí svou oblíbenou partu okolo Rekklese konečně vyhrát. Bohužel stále čekají, jelikož Fnatic se nepodařilo ukořistit výhru ani tento týden. V pátek nestačili v očekávaném zápase proti Vitality, v sobotu prohráli se Schalke 04. O poslední příčku se dělí s Rogue, kteří také nepředvádějí přesvědčivé výkony a zaslouženě mají skóre 0-4. 

Naopak na vrcholu tabulky najdeme G2 Esports, kteří po příchodu Capse a přesunu Perkze na roli ADC našli herní pohodu a zatím drtí všechny soupeře. Na druhém místě je pro české fanoušky milé překvapení, a tím je Splyce s českým midlanerem Humanoidem. Kobry za sebou mají povedený herní týden, kdy se jim podařilo porazit Origen a Rogue. Právě v Origen najdeme druhého českého zástupce – Patrika. Ačkoli se Origen nachází až na sedmém místě, je nutné si uvědomit, že mají za sebou zápasy proti silným celkům. 

LCS – Severní Amerika

Výsledky a přehled nadcházejících zápasů naleznete v eSportovém přehledu.

Pořadí Tým Score
1. FlyQuest 2-0
- Clutch Gaming 2-0
. Team Liquid 2-0
4. Echo Fox 1-1
- Optic Gaming 1-1
- Cloud9 1-1
- Team SoloMid 1-1
8. Counter Logic Gaming 0-2
- 100Thieves 0-2
- Golden Guardians 0-2

Na své si tento týden přišli také fanoušci americké profesionální scény. LCS, která se začátkem této sezóny zbavila “NA” před svým oficiálním názvem, začínala až týden po evropské LEC. V pre-season do Ameriky putovala spoustu zajímavých a známých hráčů počínaje evropským midlanerem Nisqym a konče korejskou hvězdou Crownem. 

Oba zmíněný se nyní se svými týmy (Cloud9 a Optic Gaming) nacházejí společně s Echo Fox a TSM ve středu tabulky se skóre 1-1. 

O poslední příčky se dělí trojice týmů – CLG, 100Thieves a Golden Guardians. Především od 100Thieves se rozhodně očekávalo více, zvláště po angažování Banga, který po čtyřech letech opustil SK Telecom T1. 

Na “trůnu LCS” najdeme další trojice, tentokráte Clutch Gaming, FlyQuest a Team Liquid. Zatímco Clutch Gaming a FlyQuest mohou být pro někoho překvapením, Liquid po získání Jensena jen ukazují, že letos mají přinejmenším stejné ambice jako minulý rok.