Máme za sebou šestý hrací den hlavní fáze světového šampionátu 2021. Můžeme si tedy představit dva další účastníky playoffs, kterými se po náročných bitvách stali čínští Royal Never Give Up a jihokorejští Hanwha Life Esports.

To samozřejmě znamená, že se jako evropští fanoušci musíme rozloučit s celkem Fnatic a také s čím-dál populárnějšími PSG Talon, kteří sice opět předvedli úžasnou show, avšak na účast v playoffs mistrovství světa to nestačilo.

Fnatic zničili RNG, přesto se s nimi loučíme

Evropské legendy Fnatic nezažily nejšťastnější světový šampionát. Adam, Nisqy, Bwipo i Hylissang se museli rozloučit se svým hlavním marksmanem Upsetem a odehrát skupiny s academy hráčem Beanem. Už to samo o sobě znamenalo velmi nízké šance na postup týmu ze skupinové fáze, avšak tým se nezaleknul této překážky a poměrně hrdě bojovalo všech pět hráčů o postup do hlavního pavouka Worlds 2021. I s mladým a nezkušeným Beanem odehráli během včerejšího dne kvalitní hry, ta zdaleka nejzajímavější pak nastala proti čínskému celku RNG. Ornažovo-černí nastoupili do zápasu s vědomím, že již nemají co ztratit, a k překvapení všech analytiků dokázali s čínskými favority držet krok a dokonce je nakonec porazit. A tak i přesto, že Fnatic odjíždí ze světové stage domů, ukázali nám, že rozhodně stále nepatří do starého železa.


Číňané a Jihokorejci postupují

Od začátku skupinové fáze byly oba dva týmy jasnými favority na postup do playoffs a výjimečně (za tento světový šampionát) se také analyst-desk trefil. Jak RNG, tak HLE postupují. Jihokorejští zástupci Hanwha Life Esports měli naprosto čistý den a se skóre 3:0 rozdrtili všechny oponenty. Čínský celek naopak poměrně stagnoval na místě, i přesto však se skóre 1:2 zajistil místo ve vyřazovací části pro fanoušky LPL.

Chválu od analytiků získával během celého šestého hracího dne především midlaner týmu HLE – Chovy. Ten je považován za tahouna všech svých spoluhráčů a za hráče, který zajistil tomuto celku postup do vyřazovací fáze.


PSG nestačili na své protivníky

Černá ovce profesionální scény League of Legends, která ale umí překvapit - tím jsou v posledních letech PSG Talon příjíždějící z PCS ligy, která západnímu světu rozhodně není tak blízká, jako například LPL či LCK. I přesto, že celek pochází z mnohem minoritnějšího regionu, odehrál si opět to své i zde na Worlds. Legendární hráč Maple dotáhl svůj tým k některým zajímavým převratům, jenže poté, co HLE porazili RNG, ztratila tato parta z pacifiku možnost pokračovat v šampionátu a postoupit do playoffs. Na internetu se okamžitě začaly šířit spekulace o tom, jak kapitán týmu Maple vnímá jejich výsledky na tomto mistrovství světa a jakými kroky bude po skončení sezóny vyvíjet stav PSG Talon.