Dnes jsme svědky jedné přestupové bomby za druhou. Živo bylo na všech frontách – jak v LCS, LEC, tak i v Asii.

Pro ty, kteří mají rádi vše na jednom místě, tu máme kompletní přehled přestupů hráčů a trenérů.

Mithy novým koučem Fnatic

Spekulace byly pravdivé. Do nejúspěšnější evropské organizace po odchodu Youngbucka, jenž s černooranžovými vyhrál dva splity evropské LCS a probojoval se do finále Worlds 2018, přichází Mithy. Zkušený support, jenž si vyzkoušel angažmá i v Americe, kde reprezentoval TSM, se zhostí role hlavního trenéra. Španělský veterán se na spolupráci s Fnatic velmi těší. Mithy je rád, že v celku s bohatou minulostí není jedinou novou tváří. Novou krev vnese do týmu se Selfmadem a věří, že součinnost s organizací přinese své ovoce.

Do LCS míří italský hřebec

Na list jmen, která odcházejí z evropské do americké soutěže, přibyde další. Jiizuke podepsal smlouvu s Evil Geniuses, kteří hledali midlanera.

Italský hřebec prožil velmi úspěšnou sezónu v roce 2018, kdy se spoluhráči z Vitality získali srdce fanoušků především na světovém šampionátu, kde statečně bojovali ve skupině smrti. Na dobré výkony však letos v obou splitech hráči s novým junglerem nedokázali navázat. My budeme baculatému midlanerovi držet palce, aby v LCS nezahálel.

Aphromoo přichází do Dignitas

Za minulý rok schytal support týmu 100 Thieves hodně kritiky. Aphromoo a jeho výkony nebyly zrovna nejlepší a oblíbený hráč dost možná i kvůli tomu mění tým. Nově se ukáže v dresu Dignitas, týmu, který ještě letos působil pod názvem Clutch Gaming. Jedná se o další velmi známou tvář v týmu. Již před nějakou dobou se týmu upsal i topař Huni.

Další přestupové perličky ve zkratce

  • Karsa zůstává v Číně. Oblékne dres Top Esports.
  • KT Rolster posílí SoHwan, Malrang, bonO a Kuro. K týmu se také připojí Ray, jenž odchází z čínského celku EDward Gaming.
  • Cop a JayJ se přesouvají z hlavního týmu FlyQuest do akademie, kde i v další sezóně bude působit toplaner Revenge.