Je tu další den a další změny v soupiskách. Zajímavých přestupů jsme se dočkali především u junglerů a to jak v LEC, tak i v LCS a Asii. Kompletní přehled přestupů naleznete v tomto článku

Prázdné místo po Broxahovi vyplní Selfmade

Jednou z největších přestupových bomb byl letos zajisté odchod Broxaha z Fnatic. Dánský jungler prožil v oranžovočerném dresu velmi úspěšné sezóny, nicméně příští rok ho uvidíme v LCS, kde bude spolu s Doubleliftem a novými spoluhráči bojovat o pátý titul v řadě pro tým Liquid.

Fnatic nehledali náhradu za Broxaha příliš dlouho. Do nejúspěšnější evropské organizace míří Selfmade. Devatenáctiletý talent získal letos ocenění nejlepšího nováčka LEC a byl hlavním tahounem SK Gaming. Jungler z Polska si opět zahraje bok po boku s Nemesisem. Před lety spolu působili v MAD Lions a volba nového pána lesa ve Fnatic tak byla přirozená. Sehrané duo by mělo být postrachem LEC. 

Xmithie se vrací do Immortals

Tým Liquid už se nedomluvil s filipínským hráčem na budoucí spolupráci a našel si náhradu z LEC – Broxaha. Xmithie nečekal na nabídky přiliš dlouho a nakonec podepsal smlouvu s Immortals, kde působil v druhé polovině roku 2017. S nimi se mu dokonce povedlo probojovat na Světový šampionát v Číně. 

V Immortals působí také Dardoch, jenž by se podle spekulací měl stát součástí TSM.

JackeyLove hledá nový tým

Světový šampion z roku 2018 překvapivě opouští Invictus Gaming. Čínský střelec, jenž vlastní skin na Kaisu, opouští mimo jednu kratší pauzu IG po třech letech. Na trhu by měl být JackeyLove žádaným hráčem a je otázkou, zda-li zůstane v Číně, nebo ho uvidíme třeba v nějakém korejském celku.

Peanut mění ligu, vyzkouší si LPL

Oblíbený jungler, jenž oblékal například dresy Gen.G, Kingzone DragonX či SK Telecom T1, odchází nečekaně z LCK. Jednadvacetiletý hráč se stěhuje do Číny, kde bude reprezentovat LGD Gaming. Spolu s ním z Koreje odcestuje i nový hlavní kouč – ZanDarC.

Další přestupové perličky ve zkratce

  • Odoamne zůstává v Schalke i následující sezónu.
  • V Unicorns of Love uvidíme i příští rok BOSSeAHaHaCiKaNomanze a Sheepyho. K týmu se připojili GadgetSaNTaS
  • CLG našli nového kouče. Je jím SSONG.
  • Huni prodloužil smlouvu s Dignitas.
  • TusiN se připojil ke KT Rolster.