Máme za sebou další týden kompetitivních lig. Jak v Severní Americe, tak v Evropě můžeme po několika zápasech vidět jasné favority na titul i trápící se týmy.

LEC – Evropa

Výsledky a přehled nadcházejících zápasů naleznete v eSportovém přehledu.

Pořadí Tým Score
1. G2 Esports 6-0
2. Schalke 04 5-1
- Vitality 5-1
4. Misfits 4-2
5. Splyce 3-3
6. SK Gaming 2-4
- Origen 2-4
- exceL Esports 2-4
9. Fnatic 1-5
10. Rogue 0-6

Začněme evropským LEC. Na vrcholu tabulky můžeme spatřit osamocené G2 Esports. Ti zatím stále nemají konkurenci a oprávněně kralují v tabulce. Příští týden je sice čeká duel proti Fnatic, ovšem vzhledem k formě loňských finalistů Worlds to nevypadá na vyrovnanou hru. Fnatic se totiž stále trápí. Od posledního místa v lize je dělí jen jediná hra. Fanoušci oranžových se přesto mohli trochu radovat. První výhra od semifinále Worlds konečně přišla. Byla však proti papírově nejslabšímu soupeři, totiž Rogue. Ti se nacházejí na posledním místě. Hru nakonec rozhodl pentakill Rekklese.

Z českých zástupců se zatím víc daří týmu Humanoida. Jeho Splyce sice nedokázali vyhrát ani jeden duel tento víkend, ovšem obě hry byly proti nejsilnějším týmům, konkrétně G2 a Schalke 04. Origen s Patrikem jsou na tom o něco hůř. Po prohře proti Vitality udolali SK Gaming, ale i tak zůstavají v druhé půlce tabulky. Nutno ovšem podotknout, že právě Patrik v obou hrách podával velmi dobré výkony.

O demolici se pak postarali Misfits. Duel byl velmi speciální už kvůli souboji sOAZe s Bwipem. Ještě pár měsíců zpět se tito hráči dělili o pozici na soupisce Fnaticů. Tento týden stáli proti sobě. A práve Misfits se sOAZem přejeli Fnatic na plné čáře. Pouhé 2 killy chyběly k absolutně perfektní hře.

LCS – Severní Amerika

Výsledky a přehled nadcházejících zápasů naleznete v eSportovém přehledu.

Pořadí Tým Score
1. Team Liquid 4-0
2. FlyQuest 3-1
3. Clutch Gaming 2-2
- Echo Fox 2-2
- Optic Gaming 2-2
- Cloud9 2-2
- Team SoloMid 2-2
- Counter Logic Gaming 2-2
9. 100Thieves 1-3
10. Golden Guardians 0-4

Americká LCS odstartovala druhým hracím týdnem. Velký otazník vysel nad výkony 100Thieves, které měl vést bývalý marksman SKT T1, Bang. Jejich první duel byl proti Team Liquid. Mělo se jednat o vyhrocený duel mezi Doubleliftem a Bangem o potenciální titul nejlepšího ADC v LCS. Celé klání ovšem zkazil výběr šampionů, kdy si Bang zvolil mága Viktora. Celá hra pak šla ve prospěch TL. Zlodějům se zadařilo až při jejich čtvrté hře v této sezóny. Tím si konečně odnášejí výhru, ovšem bylo to až při velmi vyrovnané hře proti Golden Guardians. Na hráče ve zlatém sázelo po 2 nevydařených splitech dost lidí. Mohla za to nová soupiska s čele s Froggenem a ex-TSM topařem Hauntzerem. Výhra ale stále nepřichází.

Ostříleným týmům Cloud9 a TSM se také moc nevede. Oba jsou v půlce tabulky za stavu 2-2. V některých hrách oba slavné celky podávají dominantní výkony, ovšem pak jakoby usnuly na vavřínech. Na druhou stranu tu máme CLG. Ti zabrali a připisují si 2-0 víkend. Stejně jako Team Liquid, který je zatím dominantní. Největším překvapení je zatím FlyQuest. I přes první utrpenou porážku se tento tým drží u vrcholu tabulky. Můžou za to hlavně výkony Pobeltera a WildTurtla, kteří tahají tým.