Play-in skupiny nabídly zajímavý střet menších a větších regionů. Jak se ovšem ukázalo, zkušenější ligy jsou na tom stále o něco lépe a favoriti se tak pohlídali postup do další části.

Fnatic ovládli skupinu A

Evropští Fnatic s českým midařem Humanoidem nakonec zvládli vyhrát skupinu A, ačkoliv podlehli brazilskému týmu LOUD. Přímý postup z prvního místa bez nutnosti odehrát tiebreak zajistila týmu prohra Evil Geniuses. Brazílie se tak utkala se Severní Amerika v odvetě, kterou si již EG pohlídali.

Díky prvnímu místu ve skupině tak postupují Fnatic rovnou do hlavní části Worlds. Druzí Evil Geniuses si zahrají ve druhém vyřazovacím kole play-in části. LOUD a DFM se střetnou v Bo5 duelu, vítěze čeká nelehká zkouška v podobě Bo5 proti RNG.

Korea opět ukázala dominanci

Ve skupině B byl hlavním tématem duel DRX a RNG. Dva východní giganti se utkali hned první hrací den a Korea nakonec vyšla z klání vítězně. DRX pokračovali ve velmi dominantních výkonech až do samého konce, kdy narazili na evropské MAD Lions. Ačkoliv si španělská organizace budovala náskok v podobě zlata a tým sebral i Barona, nepodařený ústup nakonec lvy stál hru. DRX tak postupují přímo do skupinové části. Konkrétně doplní skupinu C a utkají se s TOP Esports, Rogue a GAM.

Druhé místo berou RNG, kteří si musí poradit v jedné Bo5 sérii s vítězem duelu LOUD a DFM. Na MAD Lions po prohrách proti RNG a DRX zbylo třetí místo, což znamená jediné. Tým musí dnes v noci porazit nejen nevyzpytatelný Vietnamský celek Saigon Buffalo, ale o den později také Evil Geniuses.

MAD Lions již v podobné situaci byli. V roce 2020 se tým dostal do vyřazovací fáze play-in a v prvním kole prohrál v poměru 2:3 proti tureckým Supermassive Esports.