Korejská LCK byla poslední ligou, ve které týmy bojovaly o postup na světový šampionát. Nejpve si vstupenku na Worlds vybojoval celek DragonX s hvězdami jako je Chovy a Deft. DragonX na jaře získali 50 championship bodů a v létě dalších 90 což týmu zajistilo kvalifikaci na největší LoL turnaj ještě před samotným finále proti Damwonu. Právě Damwon nakonec finále a vlastně i celou základní část LCK ovládl s velkým přehledem.

Damwon ztratil za celou sezónu jen dvě Bo3 série a celkem 5 her, včetně playoffs. Vzhledem ke konkurenci, jaká v LCK aktuálně panuje, je to velmi úctyhodný výsledek. Damwon proto bere první LCK seed na Worlds a DragonX druhý. O poslední místenku v regionálním finále bojovaly hned čtyři další týmy, včetně slavných T1 (dříve SKT T1) v čele s legendárním midařem Fakerem.

T1 odstartovali ve druhém kole regionální kvalifikace. S celkem Afreeca Freecs si hráči T1 poradili celkem dobře, ačkoliv jednu hru zaváhali. Výsledek 3:1 je posunul do finále kvalifikace, kde narazili na Gen.G.

Gen.G mají v soupisce opravdu známé a prověřené hráče. Můžeme zmínit například junglera Clida, jenž si hrával v minulosti za T1, midaře Bdd a hlavně marksmana Rulera. Celá Bo5 série skončila poměrem 3:0 pro Gen.G. Přitom T1 měli v prvních dvou hrách v jisté části vždy aspoň malý náskok.

Faker se tak opět na Worlds nepodívá. Třetí seed z LCK berou Gen.G a uvidíme je v základní části turnaje. T1 potkal podobný osud, jako americký celek Cloud9. V obou případech týmy vyhrály s přehledem jarní část, ale na MSI nejely. Následně jim utekla účast na Worlds o jednu Bo5 sérii.

Losování skupin na Worlds proběhne 15. září. O Summoner’s Cup bude bojovat celkem 22 týmů v čínské Šanghaji.