Worlds 2022 je už nyní fascinující esportová záležitost – a to jsme ještě ani nedohráli skupinovou fázi! Veškeré predikce, které jsme o týmech a regionech před začátkem šampionátu měli, můžete oficiálně vyhodit z okna.

Evropa, která byla letos považována za nejslabší hlavní region, úspěšně odolává jak korejským, tak čínským týmům. Gigant, jménem TOP Esports, který přijel jako pomyslný juggernaut celého turnaje, si dnes vylámal zuby na jihokorejských DRX – a Cloud9, kolem kterých se točila vlna nadějí, zatím selhávají, stejně, jako zbylí zástupci Ameriky.

Evropské týmy zatím srdnatě bojují

Celkové dosavadní skóre 5:2 pro všechny zástupce Evropského regionu... To opravdu není špatné. Minimálně se jedná o výsledek, který jsme před začátkem šampionátu nečekali a především tým Fnatic, který se potýkal s problémy ve své soupisce, nám zatím dělá radost. FNC se zatím střetli s jihokorejskými giganty T1, které dokázali úspěšně porazit, stejný průběh poté následoval proti americkým C9. Svou jedinou porážku zatím obdrželi proti čínským EDward Gaming.

Stejnou chválu si zaslouží také Rogue, kteří jsou zatím na turnaji neporažení. Populární G2 zatím s neutrálním skóre 1:1 stojí za svými evropskými kolegy a čekají na svůj dnešní půlnoční zápas proti JDG.

Zatím rozhodně nechceme nic zakřiknout. Nicméně jsme jako region zhruba v polovině duelů skupinové fáze a odnesli jsme si teprve dvě prohry ze sedmi odehraných zápasů.

Korea vítězí, ale ne díky Gen.G

Na turnaj letos přijely čtyři jihokorejské celky. Dva z nich, přezdívaní “giganti”, konkrétně Gen.G a T1, měly být postrachem, zatímco zbylé dva celky, DRX a Damwon, byly považovány i našimi českými komentátory za nulovou hrozbu. Toto mistrovství světa si však dalo za cíl bořit předpoklady – a zatímco Gen.G stagnují v tabulce za čínskými RNG, jejich kolegové zatím předvádí poměrně slušné výkony. Faker a jeho svěřenci s celkovým winratem 67% čekají na duel proti Fnatic a DRX doslova ZNIČILI čínského samozvaného juggernauta TOP Esports. 

Američané zatím nevyhráli jediný zápas

Výstižný popis situace, který nepotřebuje žádný hlubší rozbor. Reprezentanti americké ligy LCS si zatím na Worlds neškrtli. Celkové skóre 0-7 rozhodně není nejlichotivější výsledek, jaký jsme od nich mohli očekávat. Vlnu kontroverze vzbudil například duel proti taiwanskému týmu Flying Oyster, který i přes předpoklady dokázal roznést na kopytech Freezův tým 100 Thieves.