Letos na jaře jsme mohli být svědky nové soutěže - European Masters. Nejlepší týmy ze všech koutů Evropy měřily síly a bojovaly o titul evropských šampionů. Československou herní scénu reprezentovala eSuba. Jarní European Masters nakonec ovládl xPekeho tým - Origen, který se s hvězdnou soupiskou předvedl ve velkém.

Po několika měsících tu máme European Masters zpět! V letní části evropské soutěže se utká 20 nejlepších regionálních týmů. Týmy budou kromě získání dominance v Evropě také bojovat o nemalý prize pool, jenž činí 150,000€.

Harmonogram:

  • 10.-13. září - play-in fáze
  • 17.-20. září - skupinová fáze
  • 22.-23. září - vyřazovací fáze
  • 29.září - semifinále
  • 30.září - finále

Play-in fáze:

10.září začíná play-in fáze, ve které se utkají týmy z tzv. "second seedu" - tedy týmy, které v regionální lize skončily na druhém místě. Play-in fáze je určená jen pro vybrané regiony: Španělsko, Francie, Spojené království, Německo, Balkán, Severské státy a Polsko. Tři nejsilnější celky postupují do skupinové části, kdy první tým postupuje přímo do skupinové fáze. Druhý nejsilnější celek se utká ve vyřazovací fázi play-ins s pátým, třetí pak se čtvrtým. Vítězové těchto duelů postupují dále do skupinové fáze.

Skupinová fáze:

Tři týmy, které se probojovaly z play-in fáze, se připojí k 13 nejlepším týmům ze všech regionů. 16 týmů bude rozděleno do čtyřech skupin po čtyřech. Z každé skupiny postoupí dva celky (celkově tedy 8 týmů). Ty budou dále pokračovat ve vyřazovací fázi. 

Vyřazovací fáze a finále: 

Osm celků se bude ve vyřazovací části snažit probojovat do semifinále. Čtyři nejlepší týmy se utkají 29.září v Polsku - Katowicích. 30.září proběhne velké finále.