Čtvrtý týden americké souteže je minulostí. Mezera na vrcholku, ale také i ve spodní části tabulky se začíná zvětšovat. Pojďme se podívat, jak se týmům dařilo za velkou louží.

Výsledky všech zápasů naleznete tradičně v eSportovém přehledu – v pravé části webových stránek.

Na cestě za perfektním splitem

Obláčkový tým vévodí americké soutěži. Ani ve čtvrtém týdnu LCS nenašli Cloud9 přemožitele a prsí se tak na vrcholku tabulky už s poměrně slušným náskokem. S bilancí 8-0 se vytvořila mezi prvním a druhým propast, která činí tři vítězství. Pokud budete brát v potaz, že se odehrálo “pouze” osm her, svědčí to o absolutní dominanci C9 v LCS. 

Samozřejmě, Broxah dostal vízum nedávno a s Liquid se teprva sžívá. Zvučná soupiska TSM se může taky brzy skvěle sehrát a atakovat nejvyšší příčky. Zaskočit giganta můžou i podceňovanější celky jako Immortals či FlyQuest. Nicméně je třeba podotknout, že sázkové kanceláře musely trošku poupravit kurzy, neboť C9 jsou aktuálně žhavým aspirantem na vítězství jarní části.

Ve čtrvrtém týdnu si tým, jenž trénuje Reapered a Westrice, nejprve poradil s TSM. Dnes časně ráno C9 porazili několik bývalých hráčů, kteří aktuálně reprezentují Evil Geniuses. Ocenění hráče týdne LCS opět získal člen obláčkového týmu. Po Zvenovi a Blaberovi se hráčem týdne stal midlaner Nisqy.


Premiéra přinesla Broxahovi smíšené pocity

Bral to jako novou výzvu, na kterou se ohromně těšil. Bohužel neměl dostatek času, aby si vybudoval synergii se spoluhráči. Broxah chtěl oslnit americké fanoušky svým Lee Sinem ve hře proti Immortals, nakonec však musel gratulovat k vítězství bývalému parťakovi z Fnatic – Soazovi. Liquid za celou hru dokázal zabít pouze jednoho oponenta, dva draky a zničit tři věže. 

Zvítězit proti CLG, poslednímu celku tabulky, tak bylo následující den povinností. Ačkoli se dánský jungler nedočkal prvního killu v americké soutěži, byl velikou oporou ve hře proti dvojnásobným americkým šampionům. Se Sejuanni ani jednou neumřel (0/0/11) a Doubleliftova parta diktovala po většinu hry tempo. 

TL se aktuálně nacházejí na předposledním místě se stavem 3-5. CLG dosud zvítěžili jen jednou a pokud chtějí udržet naděje na playoffs, nemůžou si dovolit už příliš ztrácet.


Tabulka aktuálního pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. Cloud9 8-0
2. FlyQuest 5-3
- Immortals 5-3
4. Dignitas 4-4
- TSM 4-4
- Golden Guardians 4-4
7. Team Liquid 3-5
-

100Thieves

3-5
- Evil Geniuses 3-5
10. Counter Logic Gaming 1-7