Na jaře minulého roku začala plně probíhat pandemie a LCS bylo nuceno se přesunout do online prostředí. Od té doby hráli profesionální hráči ze svých domovů a týmových facilit. Komentátoři se narozdíl od LEC nemohli dlouhou dobu vrátit do studia. To se s letním splitem roku 2021 konečně změní.

Počínaje tímto pátkem, se do zbrusu nového LCS studia vrátí hráči, hosté i komentátoři. Bude to prvně od března minulého roku a poprvé od velké vizuální změny. Riot bude dodržovat přísné bezpečnostní a zdravotní pokyny. Na místo stále nebudou vpuštěni diváci, se kterými se počítá až příští rok. V areálu by se v následujících týdnech mohli objevit novináři za určitých podmínek, například po ukončeném očkování.

Diváci mohou očekávat návrat ProView, které nabízelo živý pohled přímo na obraz hráčů. Nejspíše se dočkáme nějakého vylepšení této funkce.

Změní se také obsah vysílání. Místo tradičního Countdownu se v pátek odehraje LanexLane show, kterou uvede Raz. Ten bude probírat s ostatními hosty a Twitch chatem různá témata. O den později Pastrytime v zajímavém Replay Files připomene důležité okamžiky z historie LCS přímo s účastníky těchto záznamů. V neděli pak Meteos v Next Level interview projde novinky z LCS, lolka a herní komunity.

LCS v neposlední řadě zavede také audio přenos, kde uslyšíme zcela nové hlasy.