Riot prvně oznámil příchod autobattleru TeamFight Tactics na mobilní telefony u příležitosti desátého výročí League of Legends. Později jsme se dočkali bety na serverech Oceánie a EUNE. Nyní přichází oficiální vydání a několik novinek.

Mobilní verze již 19. března

Aplikace TFT Mobile bude všem, kteří splňují minimální požadavky, k dispozici už 19. března. Pro Android můžete aplikace stáhnout v rámci Obchodu Play. Uživatelé iOS pak naleznou hru na App Storu.

Pokud vás zajímá, jak hra bude vypadat, sepsali jsme z bety několik prvních dojmů. Hra od základu podporuje cross-platform hraní. Tudíž si můžete z mobilu zahrát proti lidem na počítači a opačně. Zároveň se vám započítává postup v Galaxy Passu. Ten odemkne nové vzhledy arén a emoty. Později půjde zakoupit i Galaxy Pass+, jenž odemkne ještě více odměn.

V mobilní verzi si můžete zvolit své malé legendy i arény stejně, jako na počítači.

Zahrajete si i na starších telefonech

Riot dal k dispozici minimální požadavky, které musí váš telefon splňovat. Příznivcům Applu postačí iPhone 6s a novější. Android uživatelé to mají složitější:

  • Android 7 a novější
  • Alespoň 1,5 GB RAM (včetně)
  • 64bitový procesor a systém

Na tablety aplikace bohužel zatím dostupná nebude.

Galaxies set

Mobilní verze startuje společně s třetím setem nových postav, tříd a původů. Set neze název Galaxies a upravuje několik herních mechanik. Nejnovější patch notes si můžete prostudovat v našem článku.