Evropská LEC má za sebou již čtyři týdny plné zajímavých zápasů a největším překvapením jsou dozajista Misfits s Denykem, které najdeme na prvním místě společně s G2 Esports a Origen. Co dalšího se událo ve čtvrtém týdnu se dočtete v článku.

Přehled výsledků a nadcházejících zápasů LEC a LCS najdete v eSportovém přehledu na pravé straně.


Misfits se dělí o první místo s G2 Esports

Před začátkem sezóny by byl každý, kdo by jen pomyslel na to, že by mohli být Misfits první po čtyřech týdnech LEC, označen za blázna. League of Legends je ovšem nevyzpytatelné a na prvním místě nyní najdeme jak G2 Esports a Origen, tak právě Misfits. Denyk a spol sice v prvním týdnu nejvyšší ligy v Evropě prohráli oba zápasy, od té doby ovšem drtí ostatní celky a výsledkem je skóre 6-2. Tento pátek se utkali právě s G2 Esports, které bez větších problémů dokázali porazit. A byla to právě botlane, kde byl rozdíl mezi týmy nejznatelnější. Po deseti minutách Caps ztrácel na Bvoye hned 1000 goldů a skóre Capse na konci zápasu bylo 0/9/4. 

Ani v druhém zápasu se evropskému supercelku nedařilo. G2 Esports se postavili proti Schalke 04, kteří do té doby nevyhráli jediný zápas. A G2 se nedařilo vůbec nic. Již ve třetí minutě si náhradník za Forg1vena Innaxe připsal first blood a ačkoliv se několikrát G2 Esports podařilo dohnat náskok Schalke v goldech, po 42. minutách bylo hotovo. Schalke se díky této výhře podařilo odskočit Vitality, kteří stále čekají na svou první výhru. 

Carzzy vyzval Rekklese

Zápasem čtvrtého týdne byl bez jakýchkoliv výtek označen souboj Carzzyho s Rekklesem, respektive MAD Lions vs Fnatic. Oba týmy se po třetím týdnu nacházely na druhém místě se skóre 4-2, a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj starého mazáka s jedním z největších talentů Evropy. Realita byla ovšem úplně jiná. Mladá sestava MAD Lions diktovala tempo hry, pohlídala si všechny draky a Fnatic darovala pouze čtyři turrety a osm killů. Na druhé straně se Lvům podařilo připsat 24 killů, z nichž měl na svém kontě jungler Shadow hned 8. A českému fanouškovi jistě udělal velkou radost také Humanoid, který neměl ideální vstup do jarního split, v zápase proti Fnatic ovšem vyprodukoval více jak třetinu celkového poškození svého týmu.


Aktuální tabulka pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. G2 Esports 6-2
- Misfits 6-2
- Origen 6-2
4 Fnatic 5-3
- Mad Lions 5-3
- Rogue  5-3
7 Excel Esports 4-4
8. SK Gaming 2-6
9. Schalke 04 1-7
- Vitality 0-8