Riot odhalil novou podobu trofeje Summoner’s Cup – poháru pro vítěze světového šampionátu v League of Legends. Kruhový design vystřídal pětiúhelník, celá trofej je nyní více hranatá a “úhlovitá”.

Pravděpodobně nejdůležitější novinkou jsou jména vítězů předchozích ročníků Worlds. Nejen názvy týmů, ale i jména hráčů jsou nyní vyrytá na spodku poháru.

Zároveň má nyní pohár pět úchytů, na kterých je vyryté logo všech rolí v League of Legends. Riot tak razí heslo “pětice sjednocená do jednoho”, které můžeme vidět v traileru.

Celá trofej váží necelých 20 kg a je vysoká asi 68 cm. Pracovalo se na ni celkem 4 měsíce, čistého času 277 hodin. Svůj um při tvorbě designu Summoner’s Cupu propůjčila také značka šperků Tiffany & Co. Ta už má s tvorbou pohárů pro LoL zkušenosti, minulý rok se podílela na tvorbě Silver Dragon Cupu pro LPL v Číně.

Světový šampionát, na kterém o tuto trofej týmy změří své síly, začíná přesně za měsíc – 29. září. Summoner’s Cup zvednou nad hlavu vítězové 5. listopadu. Ve hře však tento pohár uvidíme prý už v patchi 12.18, objeví se na horní lince.