Teprve v úterý skončila základní část LCS a dnes se již dočkáme prvních zápasů play-off. Po dvou letech se překvapivě do play-off nedostal Team Liquid, na co se tedy můžeme těšit? 

Rozpis nadcházejích zápasů naleznete v eSportovém přehledu.


Pavouk playoff

Potvrdí Cloud9 ve winner’s bracketu roli favorita?

Jelikož má LCS v play-off rozdílný formát od LEC, dočkáme se čtyř zápasů americké nejvyšší soutěže v pěti dnech. Sobota a neděle bude patřit winner’s bracketu, zatímco v úterý a ve středu uvidíme zápasy v loser’s bracketu. Volné pondělí je především proto, aby se týmy mohly připravit na své soupeře. 

Dnes od 22:00 se proti sobě potkají Evil Geniuses a FlyQuest. Na midlane, jak je tomu již v Americe zvykem, uvidíme dva evropské hráče. V barvách FlyQuestu to bude Němec PowerOfEvil, na straně druhé Ital Jiizuke. Vzájemné zápasy v základní části hrají do karet Evil Geniuses, kteří dokázali svého protivníka dvakrát porazit. 

V neděli večer se představí Cloud9 proti 100Thieves. Dokáží hráči v modré svou dominanci, nebo pohoří stejně jako G2 Esports v Evropě? Skalp Cloud9 by měl pro junglera 100Thievs hořkosladkou chuť, jelikož v řadách letošních vítězů základní části strávil s menšími přestávkami bezmála čtyři roky. 

Golden Guardians a TSM si na své soupeře musí počkat

Týmy ve spodní části, tedy v loser’s bracketu, budou hrát proti poraženým z neděle a soboty. Tato situace je pro týmy nepříjemná nejenom v tom, že se nacházejí jeden krok nad propastí, jelikož prohra pro ně znamená konec v play-off, ale také proto, že jejich přípravy jsou komplikovanější. V podstatě se musí zaměřit nejenom na zlepšení své hry, ale také na dva soupeře. Golden Guardians se svého protivníka dozví již dnes, TSM až zítra.