Již dnes večer startuje playoff fáze letního splitu LCS. Z deseti týmů se do vyřazovacího pavouka probojovalo šest nejlepších. Team Liquid a Cloud9 čekají na své oponenty v semifinále. Přípravu ovšem nesmějí podcenit. Ve čtvrtfinále se totiž poperou dost silné celky. Již dnes nastoupí TSM proti Clutch Gaming. Zítra pak Counter Logic Gaming vyzvou Optic Gaming. Pojďme si jednotlivé duely podrobně rozebrat.

TSM opět mění junglera

Mezi největší překvapení v historii LCS můžeme počítat výhru Clutch Gaming proti TSM ve čtvrtfinále loňského jarního splitu. Letošní jarní split byl ovšem jiná pohádka. TSM byli mapu od zisku domácího titulu a vše vypadalo pro tým nadějně. Letní split ale mnoho fanoušků jistě zklamal. Výsledné skóre 10:8 není vyloženě špatné. Jenže vyhrané hry nebyly vůbec dominantní. TSM stále hledají vlastní styl hry a kvůli tomu přišlo i střídání junglerů. Výsledek? Ani jeden z nich (Grig a Akaadian) není na soupisce pro čtvrtfinále. Dokonce ani jako náhradník. V jungli uvidíme Spicu, který s hlavním týmem odehrál pouze poslední týden.

Clutch Gaming jsou na tom opačně. Jejich trápení konečně skončilo a dostavily se výsledky. Řekněme, že jejich načasování bylo celkem clutch... Velké otazníky vysely nad výkony Huniho. Ten naštěstí našel formu a Clutch Gaming vyhráli v poslední den základní části vše, co se dalo. TSM mají mnohem více zkušeností, Clutch jsou zase na vítězné vlně. Očekávat můžeme vyrovnaný duel.

CLG jsou zpátky mezi nejlepšími?

Pokud chcete vzpomenout na zlatou éru CLG, musíte do roku 2016. Od té doby se CLG nikdy nedostali do finále. Co teprve poslední 3 splity? Příčky nejlépe na sedmém místě. Jsou to dva roky, co jsme Counter Logic Gaming naposledy viděli v playoff. Letošní třetí místo je velmi slibné a postup do semifinále rozhodně není nemožný.

Na postup myslí i Optic Gaming. Pro tento tým je to vůbec první playoff. Děkovat za to můžou především Meteosovi a Crownovi. Oba podávají nadprůměrné výkony. Ostatně i proto byl Crown nominován na MVP. Od týmu se toho moc nečeká a favoritem rozhodně jsou CLG. I tak se můžeme dočkat vyrovnané bitvy.