Dnes v pozdních večerních hodinách se dočkáme začátku třetího herního týdne americké LCS. V druhém týdnu se klasicky dařilo Cloud9, o zbytku týmů se dočtete v tomto článku.

Rozpis nadcházejících zápasů včetně výsledků z uplynulého týdne je k dispozici v eSportovém přehledu.

Counter Logic Gaming se tlačí do čela tabulky, Cloud9 se utkají s Team Liquid

I když se CLG stali v průběhu minulých splitů synonymem pro neúspěšný tým, v letím splitu si tento tým připsal již tři výhry a nachází se na druhé pozici. Counter Logic Gaming zatím fungují skvěle na všech pozicích, vždyť marksman Stixxay má KDA 5,5 a jungler Wiggily byl u 81,1 % killů. 

V tomto týdnu se CLG postaví kromě 100 Thives, kteří se drží na děleném sedmém místě, také s FlyQuest. FlyQuest má stejné skóre jako CLG, tedy tři výhry a jednu prohru. Bude tedy zajímavé sledovat, jestli si tyto týmy udrží stoprocentní úspěšnost a budou dále šlapat na paty Cloud9, nebo se dokonce dostanou na první pozici v tabulce. 

Cloud9 čekají Immortals, kteří mají na svém kontě zatím čtyři prohry, ale především hegenom americké LCS Team Liquid. Nutno uznat, že TL se po odchodu DoubleLifta daří a nacházejí se, stejně jako CLG, na druhé pozici. Zatímco ADC pozici TL zastává nováček Tactical, u Cloud9 najdeme veterána Zvena. Dočkáme se tak souboje mládí se stářím, známého i z osobního života. 

Jak se bude dařit Immortals bez Zaboutina? 

Po dlouhodobých neuspokojivých výsledích se Immortals rozhodli rozloučit s hlavním trenérem Zaboutinem a také generálním manžerem Keatonem. Na celý tým Immortals se poté strhla kritika, která především mířila na, již bývalou, francouzskou trojici Soaz-Eika-Zaboutin. Bývalému trenérovi na pověsti jistě nepřispělo také to, že na twitteru komunikoval výhradně ve francouzštině a neprojoval velkou snahu spojit se s americkou fanouškovskou základnou navrátilců do LCS. 

V tomto týdnu se Immortals potkají s Golden Guardians a Cloud9. Dozajista ani jeden z těchto zápasů nebude jednoduchý, ale Immortals se skóre 0-4 již nemají co ztratit. Zajímavostí je také to, že ačkoliv se “Nesmrtelní” rozloučili s hlavním trenérem, doposud jeho náhradu neoznámili a dá se očekávat, že tým nyní pracuje s dvojicí GotoOne a Malaclypse.