Také americká LCS má za sebou vyvrcholení celého play-off, čímž bylo pochopitelně finále! V něm se neobjevil nikdo jiný než známé americké hegemony Cloud9 a Team Liquid. 


Team Liquid si vydřel účast ve finále, na Cloud9 ovšem nestačil

Cesta mnohonásobných vítězů LCS Teamu Liquid do finále ovšem nebyla tak jednoduchá, jak mnoho fanoušků doufalo a predikovalo. Ačkoliv se v prvním kole winner’s bracketu podařilo Liquid porazit jednohlasným poměrem 3:1 Team SoloMid, ve druhém kole se potkali s Cloud9. Předčasné finále již tehdy vyznělo jasně pro Cloud9 a Team Liquid se musel “stěhovat” do loser’s bracketu. 

Dočkali jsme se reprízy prvního kola, jelikož Jensen a spol. se znovu postavil proti TSM v nelítostném souboji o finále. Team Liquid bohužel oslabila absence junglera Santorina, který již před víkendem na twitter napsal upřímnou výpověď o svých problémech, se kterými se potýká a že je jeho účast v závěrečných zápasech velmi ohrožena. Dánský lesapán bohužel poslední týdny trpí migrénami, což se také podepsalo na jeho spánkovém režimu a poslední dny ani nebyl schopný trénovat. S Armaem v jungli si Liquid dokázali znovu poradit s TSM a mohli se těšit na rekapitulaci s Cloud9. V tu chvíli vše samozřejmě hrálo do karet party postavené kolem evropského dua Perkz-Zven. 

Předzvěsti se také potvrdili. Ačkoliv byl po třech hrách stav 2-1 ve prospěch Teamu Liquid, Cloud9 v čele s Perkzem se nevzdali a ukázali svou nejenom herní, ale především psychickou vyspělost. Luka “Perkz” Perkovič předváděl v průběhu celé série výborné výkony, což potvrdil především v posledních dvou hrách, kdy svůj tým sebevědomě táhl za výhrou. Dalo by se říci, že potvrdil svůj příspěvek, který dal na twitter za stavu 2-1. Nejednalo se o nic jiného než “1-2 comfort zone”. V posledních dvou hrách měl Perkz skóre 13/2/13 a o hráči série bylo rozhodnuto. Společně s pohárem pro vítěze jarního splitu LCS si tak známý evropský midlaner mohl užít také cenu pro nejlepšího hráče celého finále!

Perkze a jeho partu uvidíme na Mid Season Invitational!

Vítězstvím na Mid Season Showdown si Cloud9 zařídili především postup na Mid Season Invitational, kde se utkají s ostatními nejlepšími týmy z ostatních světových lig. 

Perkze si tak znovu užijí evropští fanoušci, kteří ho uvidí hrát proti svým bývalým rivalům z MAD Lions, ale především, se evropské a americké celky postaví nejlepším celkům z čínské a korejské ligy, jejichž letošní forma je obdivována analytiky z celého světa. Příznivci evropských týmů mají ovšem ve svých srdích stále vzpomínku na finále MSI z roku 2019, kdy se proti sobě postavili G2 Esports a Team Liquid.

Budoucnost letošního ročníku je ovšem stále ve hvězdách, nezbývá nám ale nic jiného, než doufat, že letos na Islandu se bude historie opakovat!