Zatímco druhý herní týden v LEC skončil již v sobotu, v Severní Americe se LCS hrála až do dnešního rána. Na vrcholu tabulky se po dvou týdnech osamostatnili Cloud9. Pojďme si shrnout situaci za velkou louží.

Přehled výsledků a nadcházejících zápasů LEC a LCS najdete v eSportovém přehledu.


Zven spolu s Cloud9 válí

Po prvním týdnu LCS se stoprocentní bilancí mohly pyšnit tři týmy – Cloud9, Dignitas a FlyQuest. Nyní najdeme na prvním místě pouze Cloud9, kteří prošli v předsezóně obměnou kádru a známý evropský marksman Zven v jejich barvách našel ztracenou formu. Po čtyřech zápasech mají Cloud9 na svém kontě čtyři výhry a statistiky Zvena jsou, vzhledem k minulé sezóně, skoro až neuvěřitelné. Jako jediný hráč v hlavních západních ligách zatím nezemřel ani v jednom zápase a také díky tomu si vysloužil si cenu pro nejlepšího hráče druhého týdne!

TSM a Golden Guardians se začíná dařit

Otázka, jak dlouho bude trvat, než se všem týmům v LCS podaří vyhrát alespoň jednu hru, je nyní z části rozluštěna. Stejně jako minulý rok se na posledním místě po prvních odehraných zápasech nacházely tři týmy. Letos to byly TSM, Golden Guardians a Counter Logic Gaming. A prvním dvou jmenovaným se to ve druhém týdnu povedlo. Soupiska TSM v sobotu naprosto přejela Evil Geniuses a v úterním mači pětice v čele s Bjergsenem porazila také CLG a nyní se nachází se skóre 2-2 na děleném čtvrtém místě.

Golden Guardians se pro svou první výhru museli nadřít více, v průběhu zápasu proti EG sice drželi náskok ve zlaťácích, ale zničit soupeřův nexus se jim podařilo až po heroickém backdooru, o který se postaral ADC hráč FBI, který do nepřátelské základny nateleportoval společně s midlanerem Goldenglueem. Na poslední minuty toho zápasu se můžete podívat v přiloženém videu níže.


Aktuální tabulka LCS vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. Cloud9 4-0
2. Dignitas 3-1
- FlyQuest 3-1
4. Team Liquid 2-2
- TSM 2-2
- Immortals 2-2
- 100Thieves 2-2
8.

Golden Guardians

1-3
- Evil Geniuses 1-3
10. Counter Logic Gaming 0-4