Evropská LEC má za sebou již třetí týden a tabulka se nám pomalu začíná trhat. A Misfits s českým supportem Denykem jsou překvapivě vysoko po dalším týdnu, ve kterém si připsali dvě výhry. Co dalšího se událo ve druhém týdnu se dočtete v článku.

Přehled výsledků a nadcházejících zápasů LEC a LCS najdete v eSportovém přehledu na pravé straně.


MAD Lions se dělí s Misfits o druhé místo

Ačkoliv se o Misfits před začátkem sezony mluvilo jako o jasně nejhorším týmu a zprávy o jejich úspěších ve scrimech byly zlehčovány, Denyk a spol postupně umlčují všechny kritiky a fanoušky si získávají na svou stranu. Ve třetím týdnu se utkali nejdříve s Schalke 04 a poté s Origen a z obou zápasů si odnesli výhru. Nejenom českým fanouškům dělá radost Denyk, který předvádí skvělé výkony a tento týden nezemřel ani v jedné hře. Misfits mají po šesti zápasech skóre 4-2 a na druhém místě je najdeme spolu s Fnatic, Origen a MAD Lions.

Právě v MAD Lions najdeme další dva české zástupce – Carzzyho a Humanoida. Stejně jako v případě Denyka je tato sezóna pro Carzzyho první v LEC a jak je možné vidět v každém zápase, i v takové konkurenci se ho stále drží dobrá nálada za každé situace, což potěší nejenom jeho spoluhráče, ale také všechny fanoušky. V sobotním zápase dokonce, ačkoliv nedobrovolně, sám zkusil dive nepřátelské fontány. Tento dive pochopitelně skončil jeho smrtí, ale i tak se na tváři Carzzyho vykouzlil úsměv, poněvadž hra již byla skoro jistě vyhrána. Na poslední sekundy tohoto zápasu se můžete podívat v přiloženém videu.

Schalke 04 a Vitality stále čekají na první výhru

O překvapení fanoušků a analytiků se nestarají jen Misfits, ale také Schalke a Vitality. Schalke v čele s Forg1venem, který se vrátil do LEC po povinné vojenské službě, někteří pasovali dokonce na černého koně, který by mohl LEC vyhrát. Skutečnost je ovšem úplně jiná a oba týmy se stále nedočkaly první výhry. Situace, že by dva týmy po třech odehraných týdnech neměly na svém kontě jedinou výhru, se stala naposledy v letním splitu 2017 a jednalo se o Ninjas in Pyjamas a Mysterious Monkeys. V barvách Mysterious Monkeys v té době hrál nynější support Schalke 04 Dreams a své první výhry se dočkali až v pátém týdnu. 


Aktuální tabulka pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. G2 Esports 6-0
2. Origen 4-2
- Misfits 4-2
- Fnatic 4-2
- Mad Lions 4-2
6. Excel Esports 3-3
- Rogue 3-3
8. SK Gaming 2-4
9. Schalke 04 0-6
- Vitality 0-6