Základní část letního splitu v jihokorejské LCK se blíží ke konci – je před námi poslední, tedy devátý hrací týden. I přesto, že split ještě není oficiálně u konce, už teď známe všech šest účastníků jihokorejského PlayOffs! Těchto šest celků bude bojovat o možnost zahrát si na Světovém šampionátu roku 2022 a (možná) přinést pohár zpět do Koreje, kam putoval v minulosti už sedmkrát. 

Na které týmy se Západní diváci mohou těšit? 

Gen.G – momentálně nejlepší tým LCK?

Není žádným překvapením, že jako první tým postoupila parta, kterou pohlcuje hype celého internetu. Nástupci legendárních Samsung Galaxy, tým ve zlatých dresech – Gen.G.

Z prvního místa v tabulce LCK se dívají na všechny ostatní účastníky PlayOffs jako na nicotné brouky (s výjimkou T1, kteří ve splitu domiovali podobně). Šokující skóre 15-1 opravdu není obvyklým úkazem v nejlepších extraligách světa League of Legends. Momentálně celek tvoří Doran, Peanut, Chovy, Ruler a Lehends. Z této pětice si už téměř všichni hráči odehráli své na minulých Světových šampionátech – s drobnou výjimkou Lehendse, který bude na internacionální stage nováčkem.

T1 – Faker chce čtvrtý titul

Druhý celek, který během jarního splitu překonal světový rekord v ligovém skóre, se probojoval do PlayOffs hned za týmem Gen.G – oba dva týmy se předhánějí o to, kdo je vlastně momentálně konzistentnější a lepší. Podobně šokující skóre, jako jejich kolegové (14-2) a midlaner, kterého není třeba představovat. Soupisku tvoří Zeus, Oner, Faker, Gumayusi a Keria.

Liiv Sandbox – nové hvězdy na obzoru

Pokud nejste fanoušek jihokorejské esportové scény, pravděpodobně vám jména Dove, Croco, Clozer, Prince a Kael nebudou říkat vůbec nic. Člověk by mohl dostat pocit, že se jedná o jakýsi nedůležitý, slabý celek ze spodních příček druhé ligy. A to by se opravdu pletl! Tahle pětice zametá s ostatními týmy LCK jako s prachem, stejně, jako jejich dva, výše vypsaní kolegové. Skóre 11-5 a hlavně fakt, že tým může pouze více překvapit, je lákadlem na sledování jihokorejských playoffs.

Damwon KIA – zvládnou ZNOVU vrátit pohár korejcům?

Jednou už se jim to podařilo. Proč by ne znovu? V roce 2020, na desáté výročí Mistrovství světa, se hráčům okolo Showmakera podařilo překonat Čínu, která ovládala esport dlouhé dva roky a navrátila nejkrásnější esportovou trofej zpět do LCK. Na druhou stranu je třeba si přiznat, že tento split nevypadal pro DK příliš lichotivě – skóre 9-7 sice nikoho neurazí, ale evidentně tým nedosahuje ani zdaleka podobné konzistence, jako jeho tři, výše zmínění rivalové. Soušasný roster tvoří Nuguri, Canyon, Showmaker, deokdam a Kellin.

KT Rolster a DRX – divoké karty LCK

Možnost, že si po dlouhé době na Worlds zahrají drobnější, méně známé týmy – to je lákavá představa. Týmy na tom kupodivu nejsou vůbec špatně! Vlastně jsou na tom úplně stejně, jako nedávní mistři světa – Damwon Gaming. Jestli to svědčí o stoupající kvalitě těchto celků, nebo o klesající síle ShowMakerových svěřenců, o tom se budeme muset ještě přesvědčit.