Prázdniny jsou teprve v půlce, ale Rioťáci se rozhodli nám trochu zchladit den odpovědí na otázku ohledně zimní verze mapy. Také se dozvíme, kteří šampioni jsou nejvíce a nejméně hodnoceni a další zajímavosti. 

Vrátíte starý zimní kabátek na Summoner’s Rift?

Aktualizace mapy, jež jsme dělali např. pro Snowdown event, jsou pro hráče (a pro nás) velmi zábavné. Jejich mínusem ale je, že dlouho nevydrží a chybí jim hloubka. Místo každoročního dodávání spousty menších předělávek mapy jsme se rozhodli přesunout naši kreativitu do něčeho, co hráčům zajistí radost ze hry na delší dobu. 

Ukázkou toho je například Nexus Blitz, který vyšel nedávno. Tento mód se nyní odehrává v krásném Ionijském lese.

Vrátíme tedy sníh na Rift? Odpověď zní: “Možná,” ale ne v brzké době. Na další experimenty potřebujeme hodně času. Doufáme, že si zatím užijete mapu pro již zmíněný Nexus Blitz.

P.S.: Než se všichni zeptáte, “Proč prostě nepoužijete starou zimní mapu?” rádi bychom vám připomněli, že se Rift VYLOŽENĚ ZAPALUJE (A rostou na něm květiny. A kameny. A...vítr?). Seriózně, musely by se dodělat verze Riftu kvůli všem dračím elementům. Není to tak velký problém technicky, ale nemáme to teď v plánu.

- Karadwe

Proč se schopnosti Mordekaisera tak změnily s jeho aktualizací (v porovnání s Nunu a Fiddlesticks reworkem)?

Když aktualizujeme šampiony, existují určité úrovně toho, co musí být upraveno. Liší se malými úpravami (Ezreal v roce 2018) a obřími, jako dostal Mordekaiser. 

Nunu a Morde byli velmi nízko, co se oblíbenosti týče, takže byli dobrými adepty na rework. To, že je moc lidí nehrálo, nám ukázalo, že jsou jejich schopnosti pro moderní hráče zastaralé.

Náš proces pro upravení schopností vypadá zjednodušeně takto:

  1. Vybereme ikonické schopnosti, které musíme ponechat i při aktualizaci
  2. Ujistíme se, že neměníme strategickou identitu daného šampiona
  3. Zkusíme ze zbytku vytvořit herní zážitek, jaký by hráč čekal, po přečtení příběhu daného šampiona

Nunuova ultimátní schopnost je dobrým příkladem “ikonické schopnosti”. Byla ve hře od začátku a většina hráčů ji zná i po jméně (Absolute zero). Odebrat ji prostě nelze.

Na druhé straně Mordekaiser žádné takové schopnosti neměl. Chyběla mu i celková identita. Věděli jsme, že to bude silný AP kolos, který používá schopnosti i na svou obranu, ale to je vše. Takže když si přečtete jeho příběh, nebo se podíváte na obrázky, kdo je Mordekaiser? Odpověď je jednoduchá: těžce obrněný, žezlem-máchající obr. Pán ze světa smrti, jenž ultimátně bere nepřátele na místo, kde je nejsilnější a může je tam zničit.

Každý rework má jiné cíle a požadavky. Občas je potřeba míň a občas zase víc. 

- Riot Xenogenic

Kteří šampioni dostali tuto sezónu nejvíce a nejméně honorů (hodnocení od hráčů)?

Cenu za “nejoceňovanějšího šampiona” získává Yuumi (0,8 honorů za hru, to je o 20% nad průměrem!). Těsně za ní je Soraka, Lulu a Nami.

Faktem je, že supporti obecně získávají více honorů, jelikož 13 z 15 nejoceňovanějších šampionů jsou primárně šampioni hraní na roli Podpory. Jediné dvě výjimky jsou Ivern (5. místo) a Kalista (14. místo).

Šampion s nejméně honory je Jayce (148. místo) a hned za ním je Teemo s Quinn.

  • Nejoceňovanější mid laner je nyní Galio a Orianna. (30 a 42)
  • Z horní linky je to Shen a Sion. (53 a 55)
  • Od nejlepšího po nejhůře hodnocené role: Support → ADC → Jungle → Mid → Top.

- Riot South Korea