Vyšel nový Ask Riot, ve kterém se hráči ptají přímo vývojářů ohledně prvků hry. Dnes se podíváme na rámečky a postavy.

Proč rámeček v načítací obrazovce nezobrazuje rank z minulé sezóny, ve které jsem poctivě vybojoval gold?

Po letech jsme opravdu udělali změnu. Nyní vidíte rámeček dle aktuálního umístění v hodnocených hrách. Starý systém vás sice motivoval pro dosažení rámečku na konci sezóny, ale nezobrazoval váš aktuální postup.

Teď rámeček odráží váš aktuální rank. Jakmile se tedy dostanete opět do goldu, získáte zpět i rámeček. Odměny za loňskou sezónu tu jsou stále. Na vašem banneru, profilu, v lobby, dokonce i na načítací obrazovce. Stačí jen otočit vaši kartu s postavou.

- Riot Sapmagic

Opravdu bude součástí načítací obrazovky i chat?

Ano, samozřejmě. Původně jsme tuto funkci chtěli aktivovat již při vydání nové načítací obrazovky. Bohužel se vyskytly problémy. Na nich pracujeme, abychom vám přinesli ten nejlepší požitek z nového chatu.

Budeme vás dále informovat, jak jen to bude možné.

- Riot Ptrans

Pokud se postavě daří v jiné pozici nebo roli, než jste zamýšleli, vadí vám to? Nebo tuto změnu podporujete?

Tohle se liší případ od případu. Většinou se snažíme podporovat novou pozici, kterou hráči pro postavu naleznou. Občas to ovšem může hře vadit. Pokud například postava nedává možnost nepříteli proti ní spravedlivě hrát s možností využít slabé stránky.

Napřílad Pyke začal být silný na midu, ovšem i tak jsme začali víc podporovat jeho roli supporta. V té má totiž jedinečný herní styl. Teď tu máme Kayle, která bude silná jak na midu, tak i na topu. U ní nebudeme vynucovat hraní určité pozice. Jiná situace by byla, pokud se ukáže její sila v jungli. Jungle je od linky rozdílná a my zamýšleli Kayle vytvořit s důrazem pro hraní na lince.

- Riot Repertoir