Každoročně se hráčům na konci sezóny rozdává Victorious skin. Tento skin spolu s postavou dostanete za vaše umístění v hodnocených hrách. Podmínky jsou jednoduché. Musíte se v jakémkoliv módu rankedů dostat alespoň do goldu a nemít ban nebo omezení pro psaní do chatu. Letošní Victorious skin dostal jungler Graves. Tato postava ovšem není v aktuální metě moc hraná. Proč tedy dostal právě on tento skin a čím se výběr Victorious skinů řídí nám objasnil rioťák IAMWALRUS.

Výběr Victorious skinu začíná už na jaře. Vytvoření jakéhokoliv skinu zabere nějaký čas. Navíc právě Victorious skin je odtajněn měsíc před vydáním. Když si to pak sečtete, musíte právě u tohoto skinu počítat s časem navíc a přemýšlet víc dopředu v porovnání s ostatními skiny.

Při výběru začínáme s pohledem na to, jak postava ovlivnila kompetitivní hru za poslední dobu. Tím myslíme jak rankedy, tak i profesionální ligy. Tento aspekt nám zúží výběr na několik šampionů. Ty poté eliminujeme podle následujících bodů:

  1. Šampion už má Victorious, Championship, nebo Conqueror skin. Nechceme při téměř 130 postavách mít dvakrát Victorious Elise nebo Championship a zároveň Victorious Threshe.
  2. Postava by neměla být hraná na stejné roli jako minulá s Victorious skinem. (zde si Riot malinko protiřečí, protože Maokai se hraje i v jungli, pozn. redaktora)
  3. Šampion nedostal v poslední době žádný skin.
  4. Postava má celkově menší počet skinů. Nechceme, aby pro hráče Victorious skin byl pro šampiona jen jako jedna z mála možností. Ne každý tento skin dostane a jinak ho získat už nikdy nepůjde.
  5. Balancování postavy neovlivní její hraní v budoucnu. Skin vyjde až za půl roku a my bychom rádi, aby se šampion i v tuto dobu stále hrál.

Po vyřazení všech postav, která tyto kritéria nesplní, dostaneme velice malý počet kandidátů. Letos tento výběr padl na Gravese. Ve své době jeden z nejsilnějších junglerů. Byl hraný jak v profesionální sféře, tak i v hodnocených hrách napříč divizemi. Graves nikdy nedostal skin odkazující na kompetitivní hraní, nebyl to primárně topař, a ani jsme pro něj neplánovali žádný jiný skin. Graves sice dostal balanční úpravy a meta se posunula jiným směrem, ovšem to už vývoj skinu dávno začal.

Výběr Victorious skinu je tedy celkem alchymie. Líbí se vám, že zrovna Graves dostal tento skin? A koho byste rádi viděli za rok? Napište nám to do komentářů.