Při první hře v patchi 9.24 si všimnete, že rozhraní na vaší obrazovce vypadá malinko jinak. Co se změní a jak?

Ukazatel úrovně

  • Přejetím nad “Buy XP” tlačítkem teď zobrazíte, kolik zlaťáků ještě potřebujete k dosažení další úrovně.
  • Nyní ukazuje aktuální úroveň a XP progress.
  • Také ukazuje procentuální šanci na padnutí postav jednotlivých tierů na základě toho, jakou máte úroveň.
  • Prohozeny tlačítka Buy XP a Refresh.
  • Tlačítko na uzamknutí obchodu je přesunuto na jeho pravý horní roh.

A teď si budu plést XP a Refresh tlačítka.

Samozřejmě. Není to změna, která se dělá jednoduše, protože má velký dopad na hráče, kteří se TFT věnují už nějakou tu dobu. Z testů vyšlo najevo, že první hra s touhle změnou je celkem bolestivá, ale hráči jsou schopni si zvyknout během 3-5 her.


Proč a proč teď?

Nikdy není správný čas udělat změnu tohoto charakteru, ale čím déle čekáte, tím je to horší, protože si stále více lidí zvyká na předchozí ovládání. S TFT se vždycky učíme nové věci za pochodu, jen tohle je o něco složitější.

Tato změna je o investování do TFT a jeho budoucnosti. Vztah mezi Buy XP, úrovní a tím, jak ovlivňují, co se objeví v obchodě, není jednoznačná, pochopitelná věc. Je to něco, co se musíte naučit od kamaráda, nebo z návodu, než abyste to přirozeně brali jako součást hry.

Hráči, kteří stále hru objevují, nemají ponětí, jak důležitý koncept tohle je. Udržení všech těchto elementů vedle sebe (Buy XP, úroveň, šance na padnutí) zesílí jejich spojení a dá jim větší váhu, důležitost. To, že se stanou více pochopitelnými je něco, co považuje Riot za důležité a je to tedy hlavním důvodem této změny.

Tyto přídavky jsou prvním přísunem změn zaměřených na lepší pochopení hry. V budoucnu už by se žádná tlačítka prohazovat neměla, ale je to stále něco, co se bude upravovat a vylepšovat.

Return to Home a Draft tlačítka

  • “Home Button” aneb tlačítko pro návrat na vlastní hrací desku se objeví, když procházíte desky ostatních hráčů, nebo u kolotoče.
  • Také můžeme čekat “Carousel Button” neboli tlačítko k návratu ke kolotoči.


Se svými úspěchy, radami či receptem na výhru se můžete podělit v naší facebookové skupině.