Poslední měsíce přinesly v oblasti počítačů řadu novinek. S novými čipy vyrukovala Nvidia v podobě grafických karet RTX série 3000, Intel uvedl jedenáctou generaci procesorů a AMD šláplo na plyn s novými procesory Ryzen 5000. Právě tyto špičkové komponenty sjednotil Acer ve svých nových strojích. Opět si na své přijdou jak nenároční uživatelé, tak kreativci a náruživí hráči. Toto vše odhalila tisková konference Next@Acer.

Ekologický Vero a nový Swift X

Acer odstartoval tiskovou konferenci novým notebookem Aspire Vero. Ten je vyroben recyklovaných plastů. Celý jeho obal je tak šetrnější k životnímu prostředí. Notebook lze také lehce upgradovat, případně opravit a zejména recyklovat. Vnitřnosti nabídnou zcela nový procesor Intel Core i7 11. generace. Společnost se také zavázala ke 100% využívání recyklované energie do roku 2035.

Pokud hledáte něco trochu výkonnějšího, přesto velmi přenosného, jistě vás zaujme Swift X. Jde o 14palcový notebook s tenkými rámečky, novým Ryzenem 7 5800U od AMD a grafikou RTX 3050 Ti. Celý stroj váží pouhých 1,39 kg a nabídne až 17 hodin na baterku. Zkrátka kompaktní stroj na cesty, práci i nenáročné hraní.

Nové ConceptD s profesionálními grafikami a 3D displejem

Tradičně došlo i na kreativní duše. Cílí na ně notebooky ConceptD vybavené 11. generace Intel Core procesorů. ConceptD 5 obdržel 16palcový 3K displej s poměrem stran 16:10, větší ConceptD 7 Ezel pak 15,6palcový 4K panel s PANTONE certifikací a delta E<2. Acer notebooky osadil nejen grafikami RTX z herní série, ale i profesionální RTX A5000 s podporou Nvidia Studio driverů. Prostě sen každého umělce.

Hvězdou vystoupení byla ale technologie SpatialLabs umožňující stereoskopické 3D zobrazení. Dvojice kamer snímá oči uživatele a přizpůsobuje tomu obraz na speciálním panelu, který lze plynule přepínat mezi 2D a stereoskopickým 3D zobrazením. Díky tomu si umělci pracující ve třetím rozměru lépe prohlédnou své výtvory a zefektivní svoji práci.

Vylepšený Predator

To nejlepší na konec. Herní značka Predator patří mezi absolutní špičku a nové modely rozhodně potěší i nejnáročnější pařany. Acer vylepšil velký 42palcový monitor s 4K rozlišením a VA panelem. Kromě 144 Hz a krátké odezvy jedné milisekundy se uživatelé mohou těšit zejména na podporu nového HDMI 2.1. Monitor tak bez problémů připojíte ke konzolím nové generace. Totéž samozřejmě platí i při propojení s PC. Nechybí ani podpora Nvidia G-Sync zajišťující variabilní obnovovací frekvenci.

Mezi notebookové novinky můžeme zařadit nový Triton 500 SE. Ten zaujme kombinací špičkových komponent, malých rozměrů a dlouhé výdrže. Zkombinovat tuto trojici jistě nebylo lehké, ale Aceru se to evidentně podařilo. Do dvou centimetrů celkové tloušťky se vešel procesor Intel Core i9, RTX 3080 i baterka zaručující až 12 hodin výdrže. Acer nezapomněl ani na displej s Mini LED podsvícením, jasem až 1250 nitů a rozlišení 2560x1600 pixelů. Jde tedy o QHD rozlišení s poměrem stran 16:10. Skvělé pro práci i hraní. Obnovovací frekvence se šplhá až na 240 hertzů.

Pokud nehodláte svůj nadupaný notebook přenášet příliš často, můžete sáhnout po lehce větším, ovšem o to výkonnějším modelu Helios 500. Tohle je stroj určený pro nadšence toužící po nekompromisním notebooku. Opět nechybí Intel Core i9 v kombinaci s RTX 3080. Displej tentokrát dostal plnohodnotné 4K rozlišení při 120 Hz a nechybí Mini LED podsvícení.

Když už je řeč o podsvícení, základna notebooku disponuje hned několika RGB pruhy a podsvícenou klávesnicí s možností nastavení barvy u každého tlačítka zvlášť. Myslelo se i na špičkovou konektivitu v podobě HDMI 2.1, Thunderboltu 4 a řady USB. Notebook navíc nabídne podporu 5G sítě. Zahrajete si tedy i mimo dosah WiFi. Acer navíc dodává i univerzální 5G routery s připojením o rychlosti až 4,7 Gb/s.

V neposlední řadě se omlazovací kůry dočkaly také desktopové počítače Predator Orion a Nitro. Aktualizovaný Predator Orion 3000 nabídne 11. generaci Intel Core i7 a grafiku RTX 3070. Řada Nitro 50 bude dostupná v provedení s čipem Intel i AMD, přičemž se můžeme těšit až na Ryzen 9 5900.