Letošní tisková konference Next@Acer přinesla zajímavá odhalení. Acer ukázal notebook s 3D displejem, u kterého nepotřebujete nosit speciální brýle. Nechybí ani další nové herní notebooky a monitory.

Trojrozměrný prostor bude možné již brzy zažít i bez nutnosti kupovat profesionální hardware a software. Program SpatialLabs se původně specializoval spíše na tvůrce obsahu a profesionály, nyní cílí i na hráče. Herní notebook Acer Predator Helios 300 SpatialLabs Edition totiž nabídne speciální displej umožňující stereoskopické 3D hraní bez použití jakýchkoliv speciálních brýlí.

Notebook využívá kombinaci sledování pohybu očí, speciálního displeje a technologie vykreslování obrazu v reálném čase. Obrazovka o úhlopříčce 15,6 palců se skládá z panelu o rozlišení Ultra HD, na který je nalepena čočka z tekutých krystalů. Dohromady tyto technologie tvoří celek, pomocí kterého lze přepínat mezi 2D a 3D zobrazením. K jeho zobrazení přitom nejsou potřeba brýle.

K nastartování her ve 3D se využije nový program SpatialLabs TrueGame. Jde o aplikaci, která obstará spuštění jedné z 50 her s již předpřipraveným 3D profilem, přičemž další budou rychle přibývat.

Notebook pohání špičková grafická karta Nvidia RTX 3080 spolu s procesorem Intel Core i9 12. generace, 32 GB DDR5 RAM a rychlým PCIe Gen 4 NVMe SSD. O chlazení se stará technologie Acer CoolBoost využívající tekutý kov jako přenašeč tepla. Na trhu se tento unikátní kousek objeví v září.

Komu stačí dva rozměry, může sáhnout po jednom z dvojice aktualizovaných herních notebooků Predator Triton 300 SE. Ty Acer vybavil procesory Intel Core 12. generace, grafikami RTX 3000 a nově i OLED panelem s poměrem stran 16:10. Kromě 14palcové verze bude k dispozici i 16palcová varianta se špičkovým 240Hz displejem a podporou Nvidia G-Sync.

Oba notebooky využívají ventilátory AeroBlade 3D 5. generace s technologií Vortex Flow přispívající k plynulému proudění vzduchu a odvodu tepla. Acer i zde použil tekutý kov pro maximálně účinné chlazení. Notebooky Predator Triton 300 SE dorazí na pulty obchodů v červnu.

Ochuzeni jsme nebyli ani o dva nové herní monitory. První se řadí do série Predator (označení XB273K LV) a zaujme kombinací 4K rozlišení a obnovovací frekvence 160 Hz. Na 27 palcích si tak můžete vychutnat nejen počítačové hry nebo třeba filmy, ale i hraní na konzoli. Nechybí totiž HDMI 2.1 a certifikace VESA DisplayHDR 600.

Levnější model Nitro XV272U RV nabídne ve stejné úhlopříčce QHD rozlišení a až 170 Hz. HDR si rovněž vychutnáte díky certifikaci VESA DisplayHDR 400 a Acer nezapomněl ani na technologii AMD FreeSync Premium, tedy podporu proměnlivé obnovovací frekvence.

Oba monitory budou dostupné ve třetím čtvrtletí letošního roku. Monitor Nitro XV272U RV bude stát 399 euro, Predator XB273K LV startuje na částce 949 euro.