Tisková konference Next@Acer opět odhalila několik novinek, na které se mohou těšit nejen náruživí hráči. K vidění byly především monitory. Nové modely se zaměřují i na precizní barevné podání a šetření zraku. Hráče potěší vysoké obnovovací frekvence i široký výběr modelů. Výrobce navíc přichází i s unikátním herním překladačem, jenž ulehčí domluvu při hraní.

Predator monitory pro hraní i práci

V dnešní době stále více lidí pracuje z domova a využívá tak svůj počítač jak k produktivitě, tak i k zábavě. Špičkový monitor přitom už nemusíte vybírat podle zaměření na práci, nebo na hraní. Acer totiž s novými modely Predator XB3 pokryje oba tyto aspekty. Acer Predator XB323U GX se pyšní 99% pokrytím barevného Adober RGB prostoru a hodí se tím pádem pro kreativní práci. Dodává k tomu certifikaci VESA DisplayHDR 600 a funkci local-dimming. Zároveň disponuje vysokou obnovovací frekvencí 270 Hz. K dostání bude od prosince za 999 euro.

Model XB273U NV s QHD rozlišením pro změnu obdržel certifikát šetrnosti ke zraku Eyesafe. Monitor tak sám filtruje modré světlo a přitom zachovává kvalitní a živé barvy. Acer k tomu přidal svůj balík technologií VisionCare 4.0. Monitor díky nim prakticky vnímá okolní osvětlení a uzpůsobuje tak vlastní obraz na optimální hodnoty, čímž snižuje namáhání zraku. Dlouhé herní štace či práce váš zrak neunaví a hraní na 280 Hz s dobou odezvy 1 ms ocení i ti nejnáročnější hráči. Za monitor si Acer řekne okolo 550 euro a na pulty obchodů se dostane v lednu příštího roku.

Pro čistokrevné hráče je pak připraven monitor Predator XB253Q GW. Na FullHD panelu nabídne obnovovací frekvenci 280 Hz, G-Sync a integrované RGB podsvícení. Ačkoliv nenabízí tak přesné barvy pro profesionální práci, vše kompenzuje nižší cenovkou. Model XB259Q GW se na trh dostane v lednu za 449 euro.

Co by to bylo za nabídku herních monitorů bez ultraširokého modelu. Acer samozřejmě na milovníky poměru stran 21:9 nezapomněl a model Predator X34 GS nabídne přesně tento standard. Rozlišení 3440 x 1440 a obnovovací frekvence 180 Hz plně pohltí každého hráče, ale i pracanta. Acer totiž i zde nabízí velmi slušné barvy. IPS panel nabídne 98% pokrytí DCI-P3 barevného prostoru a certifikaci HDR 400. Novinka vyjde na 1 099 euro a na trh se dostane ještě v prosinci.

Plynulý obraz a skvělé barvy jako základ s monitory Nitro

Řada produktů Nitro představuje spíše úvodní vstupenku do herního světa. Přesto nové Nitro monitory nabídnou hodně prvků z řady Predator, přitom při značně nižší ceně. Acer aktualizoval hned dva 27palcové modely. Jde o Nitro XV272U KV a XV272 LV. Pro přehlednost je rozlišíme podle posledních dvou písmenek.

Model KV nabídne QHD rozlišení, IPS panel, obnovovací frekvenci 170 Hz a hlavně 95% pokrytí DCI-P3 s odchylkou Delta E < 1. Jde o velmi slušné hodnoty pro herní i pracovní monitor. Zároveň v něm nalezneme i několik technologií, pomocí který se obraz přizpůsobí okolnímu osvětlení. Například LightSense, ColorSense a ProxiSense. Cenovka se zastavila na 469 eurech.

Bratříček s označením LV sice nabídne “jen” FullHD rozlišení, ovšem obnovovací frekvence zůstává na vysokých 165Hz. Barevné pokrytí DCI-P3 prostoru lehce kleslo na 90 %, přesto se na poli herních monitorů jedná o slušné hodnoty. Cenovka přitom klesla na 319 euro. Oba Nitro monitory se na trh dostanou v prosinci.

Automatický herní překladač

Herní novinky nebyly jen hardwarové. Acer nově ve své herní platformě Planet9 plánuje spustit celkem unikátní službu. Jmenuje se SigridWave. Jde o program pro překlad, který pohání umělá inteligence. Překládání do cizí řeči probíhá živě a automaticky přímo u hry. Slovník programu navíc rozumí herním pojmům, čímž se odlišuje od konkurence. Časem by tak měl umožnit hráčům složit si tým, aniž by hráči mluvili společným jazykem.

Uzavřená beta SigridWave dorazí ke konci letošního roku v rámci Planet9 platformy.