Americká LCS má za sebou již druhý týden. Na špici se stále drží 100Thieves vedeni českým asistentem trenéra Freezem společně s Cloud9, zatímco na chvostu najdeme Immortals a Golden Guardians.

Team SoloMid našel nevídanou formu, Huni ovšem mírní pozitivní emoce

V průběhu Lock-in turnaje se TSM nedařilo. Ze skupiny postoupili ze třetího místa, aby hned ve čtvrtfinále propadli proti Cloud9 a loučili se s nelichotivým výsledkem 1-2. Ačkoliv mnoho fanoušků budoucnost této soupisky zatracovalo, nyní se zdá, že tým vedený Bjergsenem od začátku roku “pouze” z role trenéra, čekají skvělé časy. TSM, nyní s PowerOfEvilem na midlane našel skvělou formu a dvojičce dělící se o první místo již dýchá na záda. 

V druhém týdnu se TSM podařilo vyhrát všechny tři zápasy (proti Golden Guardians, Team Liquid a Immortals) a vytvořit si tak sérii čtyř zápasů bez prohry. Byl to právě nový midlaner, který svůj tým skvělými výkony táhl a vysloužil si tak po právu ocenění pro nejlepšího hráče týdne. Ovšem známý korejský toplaner Huni mírní možná až přehnané reakce na nynější formu. Nechal se slyšet, že na srovnávání s Fnatic nebo SKT je příliš brzo, ale jejich cílem samozřejmě je se na tuto úroveň dostat. Nezbývá nám nic jiného, než TSM a Hunimu obzvlášt popřát hodně štěstí, protože ho zajisté budou potřebovat.

100Thieves zaváhali proti Cloud9 a zahodili příležitost osamostatnit se v čele

O pomyslný trůn se i po druhém týdnu dělí 100Thieves a Cloud9. Nemuselo tomu tak ovšem být. Cloud9 v neděli zaváhali proti Evil Geniuses a sobotní vzájemný duel Cloud9 a 100Thieves mohl vytvořit rozdíl mezi doposud vedoucí dvojicí. To by ovšem 100Thieves nesměli zaváhat a tuto příležitost doslova zahodit. Výkon pětice vedené tureckým junglerem Closerem byl naprosto rozdílný od jejich dosavadních výkonů a když Perkz a spol. ve 34. minutě zničili nexus, skóre bylo 30:18 ve prospěch Cloud9.

Do následujících týdnů tedy zajisté můžeme počítat s velmi zajímavým soubojem o vedoucí pozici v LCS, jelikož těsně za 100Thieves a Cloud9 najdeme rozjeté TSM a také Dignitas, jejichž skóre je pouze o jednu výhru horší.