Úvod

Chceme posunout hranice esportu

Napsal kovka  / 28. prosinec 2016 / 15:55

Nate Nanzer poskytl webu Lequipe krátký rozhovor o nadcházející Overwatch League.
Facebook
owleaghe-nanzer

Overwatch League byla představena na posledním Blizzconu a o její základní struktuře jsme vás informovali v samostatném článku. Od té doby uplynul nějaký ten čas a Nate Nanzer (esportový ředitel Blizzardu) odhalil nové zákulisní informace.

Q: Na začátku listopadu jste oznámili Overwatch League, v jakém stavu se nachází nyní?
A: Mimo zmiňované oznámení jsme na Blizzconu uspořádali i setkání se 120 představiteli a řediteli několika esportových i klasických sportovních organizací, abychom jim tento projekt představili. Momentálně se nacházíme ve stavu, kdy jezdíme po světě a sháníme investory. Podrobnosti o počtu týmů, zapojených městech a rozpise snad představíme už brzy. Prozatím je v plánu spustit Overwatch League ve třetí čtvrtině roku 2017.

Q: Jaké jsou zatím ohlasy?
A: Veskrze pozitivní, a to hlavně na usazení týmů do jejich domovských měst. Souvisí to především s financováním. Klasické sportovní týmy mají nemalé příjmy z lístků, vysílacích práv a merche. Usazení týmů do měst může v tomto směru jen pomoci. Prozatím to ale v eSportu příliš nefunguje a my chceme zajistit podobné podmínky i pro Overwatch týmy.

Q: Spolupracujete už s konkrétními městy?
A: Bohužel zatím nemůžeme prozradit konkrétní jména. Jsme ve fázi vyjednávání s městy, funkcionáři a investory. Po oznámení Overwatch League nás několik z nich dokonce samostatně kontaktovalo.

Q: Váš projekt je velmi ambiciózní...
A: Ano, s tím musíme počítat. Chceme pozvednout eSport a vytvořit fungující ekosystém. Překvapilo mě, kolik eSportových fanoušků je například ve Francii a jen málo z nich určitě vidělo zápas na vlastní oči. Za předpokladu, že bychom měli tým v Paříži a Marseille nebo kdekoli jinde ve Francii, tito fanoušci by měli k týmům i hráčům mnohem blíže. Sledovat eSport přímo v aréně je mnohem intenzivnější zážitek. Je to podobný rozdíl jako sledovat fotbal na stadionu nebo doma u televize. Do budoucna chceme zajistit, aby týmy cestovaly za zápasy mezi městy. Nebude to jednoduché, ale v této části se plně inspirujeme klasickým sportem.

Q: Co se stane se současnými týmy, rozpadnou se?
A: Ne nutně. Součástí Overwatch League jsou i způsoby, jak se dostat na profesionální úroveň. Vaše výkony v online competitive a na turnajích mohou přesvědčit majitele týmů, aby s vámi podepsali smlouvu. Nebude to draft v pravém slova smyslu, jak si mohli někteří špatně vyložit. Pokud všichni z týmu prokáží dostatečné kvality, nikdo jim nebude bránit, aby zůstali společně.

Q: Chystáte se i nadále podporovat turnaje mimo OL?
A: Ano, amatérské turnaje budeme i nadále podporovat. Overwatch League má během roku několik přestávek. Během nich mohou organizátoři pořádat své Overwatch akce. Dále se chystáme rozšířit World Cup. Prozatím nedokáži říct, kdy jej opět zorganizujeme, ale patří mezi turnaje, které bychom rádi opakovali. 

Q: Spectate mode není ideální pro online streamování, chystáte vylepšení?
A: Pracujeme na tom. Chceme zajistit, aby všichni měli při vysílání ty nejlepší podmínky a poskytli divákům dokonalý zážitek. Spectate mode je momentálně jednou z našich priorit a neustále se snažíme o zlepšení.

Zdroj: Lequipe

DALŠÍ AKTUÁLNÍ NOVINKY
KOMPLETNÍ SESTAVA MISFITS RASISMUS BĚHEM VYSÍLÁNÍ HEADSET ROCCAT CROSS

Komentáře

Cancel or

Live streamy

Doporučené

Poslední blogy

rotating queue
th article fbskupina

Socialní sítě

© 2012 tryhard.cz | Powered by Improvisio Software s.r.o. | Design by Araged