Úvod

EU LCS preview - Smashee x Bamboos

Napsal Bamboos  / 08. leden 2017 / 13:55

Dva z našich redaktorů Vám představí své predikce pro nastávající split.

Facebook
Výsledek obrázku pro eu lcs

Zdravím všechny čtenáře Tryhardu a zejména fanoušky evropské LOL scény. Podobně jako loni jsem letos vytvořil preview pro nadcházející split, narozdíl od minulého roku však nejsem jediný. Ke spolupráci se uvolil můj kolega Smashee, jenž přišel s vlastním tierlistem a Vy tak můžete posoudit, ke kterému názoru se přikloníte. Přeji příjemné počtení.


10. (Bamboos) - Origen

Fanoušci Pekeho týmu si od mezisezóny slibovali příchod korejských hvězd, nebo talentovaných Evropanů. Organizace na tyto prognózy reagovala podepsáním veteránské botlinky Tabzz +Hiiva, která má sice zkušenosti na rozdávání, nabušené konkurenci však pravděpodobně stačit nebude. Toplaner Satorius působil prozatím pouze v CS tak se nedá čekat, že by z něj zničehonic byla hvězda. Největším zklamáním je však pro mne akvizice korejského midaře NaeHyuna, jenž loni působil v týmu KungFu, který se v čínské LSPL umístil na posledním místě s celkovým skóre 2:24. Sám NaeHyun ještě nikdy (NIKDY!!!) nevyhrál jedinou profesionální hru a své působení ukončil s bilancí 0 výher a 17 porážek. Světlem na konci tunelu by pro Origen mohl být Wisdom, jenž má bohaté zkušenosti z LCK. Neočekávám však, že by jeden hráč dokázal potahat tým k úspěchu a předpokládám, že tuto soupisku v létě uvidíme v Challenger sérii.


10. (Smashee) – GIANTS! Gaming

Pro mě jsou Giants tým, od kterého jsme již mnohokrát očekávali velké činy nebo alespoň medailová umístění a pokaždé nás zklamali. Jsou tedy pro mě jasným outsiderem, zvláště s týmem, který spolu bude hrát prakticky poprvé a jednotliví hráči nemají s nejvyšší soutěží téměř žádné zkušenosti. Dalším kamenem úrazu by mohla být jazyková bariéra, která znamená problémy při komunikaci ve hře. Jediným pozitivem je dle mého názoru midař NighT, který už několikrát ukázal, že se dokáže měřit i s těmi nejlepšími. Vyvstává ale otázka, zda ho méně zkušení hráči týmu nebudou táhnout k zemi.


9. (Bamboos) - GIANTS! Gaming

Pokud měli Giants někdy šanci uspět, bylo to loni, kdy jejich roster patřil k lepší polovině v LCS. Bohužel se jim nepodařilo kvalifikovat na světový šampionát a proto většina hráčů tým opustila. Jediní dva pozůstalí (midař NighT a support Hustlin) sice podávali v předchozím ročníku dobré výkony, doplní je však trojice ne příliš zkušených hráčů a proto od nich neočekávám žádný extra kvalitní herní projev. Hlavně kvůli nedostatku herní praxe proto tento celek řadím na předposlední místo i když věřím, že mohou překvapit.

Výsledek obrázku pro giants gaming

9. (Smashee) – Origen

Prakticky vše důležité bylo řečeno mým kolegou. Já bych ještě dodal, že zkušenosti neznamenají vše a Tabzz je podle mě jedním z nejméně výrazných a hru ovlivňujících ADC. Nevím, jak vy, ale já si v podstatě nevybavuji žádný play, který by ho proslavil, žádný gamechanging moment a to je u ADC opravdu nezvyk. V době Alliance možná patřil k lepším hráčům, nicméně pro mě je to jedna velká nejistota. Mám velká očekávání ohledně Wisdoma, nicméně tým kolem něj mohl být dle mého názoru vybrán velmi lépe.


8. (Bamboos) - Roccat

Roccat, podobně jako Giants, vstupují do nového ročníku s radikálně obměněnou sestavou. V týmu zůstal pouze mladý midař Betsy, k němuž se připojily nové tváře. Nemyslím si, že Roccat v jarním splitu dosáhnou na play-off, ale čekám, že budou hrát roli tzv. spoilera = budou brát body silným týmum jen proto, aby pak prohráli proti např. Origenu. Jsem velice zvědavý na botlinku Hjarnan + Wadid už jen proto, že Wadidovi byla dána přednost před velmi známým a ostříleným supportem - kaSingem. Doplníme-li tuto sestavu o Maxlora, který je proslulý svou neuvěřitelnou motivací a touhou po úspěchu a o nováčka Phaxiho, získáváme zajímavou sestavu, ve které se skloubí zkušenosti a dravost. Týmu však chybí lídr, shotcaller, veterán. Řadím je tedy na osmou příčku s tím, že v létě mají potenciál na lepší umístění.8. (Smashee) – Unicorns of Love

Podle mě je klíčem k úspěchu konzistence. A právě tohle téma je u Jednorožců kámen úrazu. K čemu je dobré, když v jedné hře porazíte nebo se přiblížíte k porážce jednoho z nejlepších týmů Evropy, když v té další se dopustíte naprosto dětinských chyb a odejdete s pláčem. Navzdory svému odhadu bych se velmi rád nechal překvapit. Ze staré soupisky zůstali toplaner Vizicsacsi, midlaner Exileh a support Hylissang. K nim se přidal Xerxe, kterého mnozí znají z týmu Dark Passage, a Samux, který zahříval lavičku v Giants. Jsem sám velice zvědav, jaké výkony bude tato sestava podávat a zda mé tvrzení o jejich umístění potvrdí nebo vyvrátí.


7. (Bamboos) - Unicorns of Love

Na sedmou příčku, která nezaručuje postup do play-off, umisťuji s těžkým srdcem Unicorns of Love. Je to zejména proto, že se jim nevyhly v mezisezóně interní problémy a museli si na poslední chvíli hledat nové ADC. Tuto mezeru vyplnil španělský mladíček Samux, jenž, jak již bylo uvedeno výše, nemá žádné zkušenosti s nejvyšší soutěží, ba ani s CS. Hrál však, podobně jako nový jungler Xerxe, v turecké lize, jenž se však evropské LCS co se kvality týče, rovnat nemůže. Hyllisang, Exileh a Vizicsacsi budou v tomto splitu platit za ostřílené veterány a bude na nich, jak dokážou usměrnit své nováčky. Zbraní by pro UOL mohla být změna pick/ban fáze, kdy bude více příležitostí na nestandartní picky, kterými se proslavili. Budeme-li se však bavit o standartní metě, nemějte příliš vysoká očekávání.

Výsledek obrázku pro unicorns of love


7. (
Smashee) – Roccat

Bamboos mi asi čte myšlenky nebo tak. Já se velice těším, kam posune dravost mladých hráčů výkony midaře Betsyho, který se mi v minulých sezonách velmi líbil. Stejně, jako kolega, jsem velmi zvědavý na výkony Wadida a Phaxiho a doufám, že vedení Roccatu bude o tyto mladé tváře velmi dobře pečovat, abychom je za pár let mohli označovat za hvězdy. Bohužel, stejně jako u Giants, mám strach o týmovou komunikaci a shotcalling. Bojím se, aby horké hlavy nezastínily taktické uvažování, které je jedním ze základních pilířů League of Legends.


6. (Bamboos) - Vitality

Šestá příčka patří v tomto předběžném hodnocení týmu Vitality, jenž během mezisezóny posílili Djoko, Hachani a Steelback. První jmenovaný je známým lesapánem, známý ze svého dlouholetého působení v Challenger sérii nebo z Unicorns of Love. Hachaniho má většina z Vás spojeného s týmem KT Rolster, kde na něj po příchodu světového šampiona Maty nezbylo místo a tak se musel stěhovat do Evropy. Většina lidí čeká od tohoto zkušeného Korejce zlepšení macrogame a shotcallingu, já se však obávám, že se tak nestane. I přes to, že Steelback je velice kvalitní marksman a v kombinaci s Cabochardem a Nukeduckem tady získáváme velice silné jádro týmu, stále tady pravděpodobně uvidíme stejný problém, jako loni. Vitality bohužel nejsou schopni zavřít hry i s obrovským vedením, což v lategame často vedlo k jeho ztrátě a následně prohře. Pokud si organizace myslí, že tyto problémy pomůže vyřešit Hachani, pravděpodobně se mýlí, neboť tento hráč neměl v žádném ze svých předchozích působišť na starosti shotcalling a pokud ano, týmu se nikterak dobře nevedlo.

Výsledek obrázku pro vitality lol


6. (Smashee) – Misfits

Na šesté místo řadím nováčka z Challenger series. Misfits přicházejí do LCS se sestavou podobnou Roccatu – kombinace zkušeností a dravého mládí. Korejský jungler KaKAO a německý midlaner PowerOfEvil jsou zkušeným základem, který doplňují toplaner Alphari, carry Hans sama a korejský support IgNar. A stejně jako u Roccatu musím vyjádřit své obavy o zvládání týmové komunikace mezi Angličanem, Němcem, Francouzem a dvěma Korejci. Uvidíme, jak rychle se KaKAO dokáže přizpůsobit týmu a tým jemu, kdo bude shotcaller a jak rychle bude překonána (nejen) jazyková bariéra. Dle mého názoru podávali Misfits v Challenger series velmi dobré výkony a uvidíme, zda na ně dokáží navázat i v LCS. Klíčem k úspěchu Misfits bude podle mě z velké části souhra junglera KaKAA s midlanerem PowerOfEvilem, kteří by se, pokud se dokáží sehrát, mohli rovnat evropské špičce.


5. (Bamboos) - Splyce 

Ano, Splyce se loni dostali na světový šampionát. Ano, Splyce byli druzí v EU LCS. Za většinu z těchto úspěchů však celá organizace vděčí jednomu hráči - Wunderovi a jak jsme mohli vidět na Worlds, tato strategie je velice průhledná a s příchodem desetibanového systému prakticky neproveditelná. Hráči sice budou do nového ročníku vstupovat se stejnou sestavou, jako měli vloni, k úspěchu by však potřebovali, aby se zvednul buď Sencux nebo Kobbe a aby se tak stali flexibilnějšími. Očekávám, že budou mít slibný začátek sezóny, čím déle se však bude hrát, tím těžší pro ně bude urvat body. Samozřejmě se mohu mýlit a Dánové skončí na prvním místě, porazí G2 a dokráčí si pro titul evropských šampionů, ovšem tento scénář je vysoce nepravděpodobný a Splyce proto řadím k týmům ze středu tabulky.


5. (Smashee) – Splyce

Stejné místo, jako u kolegy, a ze stejných důvodů. Proč? Dokola se opakující strategie, které jsou pro dobré trenéry a analytiky čitelné a ubránitelné. A v novém Bo5 (kdy mohou trenéři sledovat hry a před každou další s hráči diskutovat) formátu s 10 bany velmi dobře counterovatelné. Nevidím zde problém v komunikaci nebo souhře, vidím problém v individuálním pojetí hry, nezávislosti na týmu a 1v1/2v2 potyčkách. A pokud patch s nerfem junglerů přijde ještě před zahájením LCS, zasáhne tato změna dle mého názoru nejvíce Splyce.

Výsledek obrázku pro splyce

4. (Bamboos) - Misfits

Čtvrté místo patří nováčkům v soutěži - Misfits především proto, že je to bezesporu tým s největším potenciálem v celé soutěži. Botlinka Hans Sama + IgNaR nenašla v Challenger sérii sobě rovnou dvojici a Alphariho bych se nebál označit jako jednoho ze tří nejlepších topařů v soutěži. Pořád nerozumíte, proč je řadím nad týmy jako Splyce či Vitality? Pak Vám tedy představím dva poslední členy tohoto týmu. Prvním je midař, který se proslavil zejména svým Kog’Mawem a celkově utility champy a je jím PowerOfEvil. Možná si myslíte, že si MSF výměnou německého borce za Selfieho pohoršili, já v tom však vidím jistou logiku. Podepíšete-li totiž tak zkušeného a kvalitního junglera, jakým je KaKaO, nepotřebujete ve středu mapy hráče, který dokáže svého protivníka porazit 1 v 1, ale někoho, kdo bude stabilně podávat dobré výkony a nepotřebuje tolik goldů k tomu, aby byl užitečný. K tomu, aby se podívali do TOP3 však Zmetkům pravděpodobně bude bránit jazyková bariéra a nedostatek zkušeností, každopádně je to však tým, který rozhodně v nadcházejícím splitu doporučuji sledovat.

4. (Smashee) – Fnatic

S hlubokým zármutkem řadím Fnatic (až) na čtvrté místo. Stále doufám, že mě příchozí dvojka z Origenu – navrátilec, děda sOAZ, a známý cestovatel, jungler Amazing - dokáží příjemně překvapit. Na midu bude po dlouhé vládě Febivena k vidění nová tvář – „evropský Faker“, dánský midlaner Caps, na jehož gameplay jsem velmi zvědav. Post adc obhájil až nebezpečně konzistentní Rekkles a k němu se přidal další dědeček Jesse (jeho nejznámější štace byla nejspíše organizace SK Gaming, se kterou získal druhé místo právě po prohře ve finále proti Fnatic v roce 2013). U svého oblíbeného týmu mám největší strach o shotcalling a přizpůsobení se metě a 10banovému systému. Stále doufám, že budu příjemně překvapen, nicméně pokud se mám na nejvyšší soutěž dívat objektivně, jsou zde i lepší týmy.


3. (Bamboos) - Fnatic

I přes mnoho otazníků věřím, že se legendární organizace dostane mezi 3 nejlepší evropské týmy. Fnatic se rozhodli jít, narozdíl od minulosti, cestou zkušeností a proto do týmu opět přivedli topaře SoAZe, jenž je i přes svůj věk stále pravděpodobně nejlepším toplanerem v soutěži. Záda mu stejně jako vloni bude krýt jungler Amazing a oba se po nepovedeném posledním splitu budou chtít ukázat v co nejlepším světle. Velkou neznámou je pro většinu LOL scény midař Caps, označován jako evropský Faker. Bude zajímavé sledovat, jak si tento mladíček povede v konkurenci s nejlepšími evropskými midaři. Na pozici marksmana nalezneme, stejně jako vloni, miláčka davu - Rekklese, jehož doplní Jesse. Jesse v minulém splitu působil u Immortals jako analytik a většinu mezisezóny strávil v Korei, kde se zdokonaloval v pozici supporta a čekám tak, že v Evropě bude patřit k nejlepším.

Výsledek obrázku pro fnatic


3. (Smashee) - Vitality

Bronzové medaile by se podle mého předběžného hodnocení měly houpat na krku Cabochardovi, Djokovi, Nukeduckovi, Steelbackovi a Hachanimu. Je to pro mě tým s druhým největším potenciálem dohnat a předběhnout G2. Uvidíme, jak se Cabochard s Djokem sehrají, jak jim sedne meta a jak se poperou s nerfem junglerů (pokud přijde před LCS). Věřím, že Nukeduck je dobrým midlanerem, ale potřebuje prostor to dokázat. Co se týče botlinky, najdeme zde známou tvář Steelbacka s nově příchozím Hachanim (KT Rolster). Zkušenosti zde rozhodně nechybí, nicméně je zde opět otázka adaptace a souhry. Uvidíme, kdo se stane shotcallerem týmu, a jak dobře si bude vést. Dojde-li k vyřešení situací, kdy VIT vedou o 20k goldů a prohrají, můžeme podle mě očekávat velké věci.


2. (Bamboos) - H2K Gaming

Ačkoli se většina lidí ke změnám v soupisce H2K staví spíše negativně, v mých očích si polepšili. Zkušené jádro týmu v čele s junglerem Jankosem a midařem Febivenem v kombinaci s konzistentním topařem, kterým je Odoamne a novou, korejskou botlinkou ve složení Nuclear + Chei by mohlo fungovat. Tato botlinka má zkušenosti s LCK a i přesto, že Nuclear se svým týmem v minulém splitu sestoupil, byl pravděpodobně jedním z pěti nejlepších marksmanů v celé soutěži. Chei dlouhodobě působil pod vlajkou Jin Air Green Wings, nepatřil však mezi špičku ve svém oboru a proto bude nejspíše pasivnějším z této dvojice. Problém však nastává, začneme-li se bavit o komunikaci, neboť korejští hráči nemají příliš dobrou angličtinu a proto se obávám umístit H2K v jarním splitu na první místo.

Výsledek obrázku pro H2K gaming


2. (
Smashee) - H2K Gaming

Rád bych H2K umístil na první místo, ale v hlavě mi hlodá nejistota. Nikoliv, co se týče topu, jungle nebo midu, ale spíše botlinky. Na jedné straně Chei, support, který na jaře loňského roku získal s týmem Jin Air Green Wings 4. místo v LCK a Nuclear, který nejvyšší korejskou soutěž taktéž okusil. Uvidíme, jak dobře bude botlane H2K komunikovat se zbytkem týmu. Top a jungle se od minulého roku nezměnil – zůstala dvojice Odoamne a Jankos. Naopak Ryu řekl H2K sbohem a na midu se objeví bývalý člen Fnatic, „staronový“ Febiven. Troufám si tvrdit, že pokud bude bot H2K podávat stabilně dobré výkony a komunikovat se zbytkem týmu, je možné, že uvidíme hráče v bílo-modrých dresech zvedat nad hlavu pohár pro vítěze Spring Splitu.


1. (Bamboos) - G2 Esports

Poté, co zklamali na světovém šampionátu celou Evropu se G2 vrací v plné síle. Díky svým cenným zkušenostem a tomu, že spolu celý tým bude hrát druhý rok, což jim zejména v začátcích hodně pomůže, čekám, že opět dosednou na pomyslný trůn pro vítěze EU LCS. Rozhodně budu pozorně sledovat PerkZe, který se musel vyrovnat s neuvěřitelným množstvím kritiky a bude chtít dokázat, že je opravdu produktem kvalitní evropské, midařské školy. Díky kvalitní botlince a jungli se G2 nemusí těchto míst na mapě obávat, kamenem úrazu by však mohl být top. Pokud Expect naváže na výkony z konce letního splitu, kdy nepatřil mezi špičku, mohl by se stát terčem častých ganků a ostatní týmy by této nedokonalosti mohly využít. I přes tento nedostatek si G2 s největší pravděpodobností dokráčí pro třetí titul v řadě.


1. (Smashee) – G2 Esports

S krajním odporem, ale přeci – G2 končí v mém předběžném odhadu na prvním místě. Rád bych se mýlil, ale pro mě je tým G2 stále nejsilnější v Evropě. I přes svůj nulový zahraniční úspěch se mohou chlubit silnou a neměnnou sestavou se (zatím) nejkvalitnější evropskou botlinkou tvořenou párem Zven + Mithy, (někdy až přespříliš) sebevědomým midlanerem Perkzem a Korejskou horní částí mapy jungler Trick + toplaner Expect (i přes můj odpor k G2 Tricka velmi obdivuji). Sestava je silná a sehraná, hráči oplývají souhrou, stejně jako individuálními dovednostmi, takže můžeme opět očekávat sápání se po titulu vítězů evropského LCS. Na Worlds jsme ale viděli odhalení spousty jejich slabých stránek, čehož by mohl zbytek evropských týmů využít. Uvidíme, zda někdo tomuto týmu dokáže zabránit v dalším vyhraném splitu a neměřitelné ego organizace (alespoň trochu) splaskne


       Bamboos Smashee
1. G2logo std.png G2logo std.png
2. H2klogo std.png H2klogo std.png
3. Fnaticlogo std.png VITlogo std.png
4. MSFlogo std.png Fnaticlogo std.png
5. Splycelogo std.png Splycelogo std.png
6. VITlogo std.png MSFlogo std.png
7. UOLlogo std.png ROCCATlogo std.png
8. ROCCATlogo std.png UOLlogo std.png
9. Giantslogo std.png Origenlogo std.png
10. Origenlogo std.png Giantslogo std.png


Který ze žebříčků se Vám zamlouvá více a jak byste týmy pro nadcházející split seřadili Vy? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích!

DALŠÍ AKTUÁLNÍ NOVINKY

ORIGEN OZNÁMILI SESTAVU RIOT O NERFECH POPPY RADEON SOFTWARE RELIVE

Komentáře

Cancel or

 • Dohnny
  @Baazik93 Nechci nic říkat, ale je známo, že xPeke a sOAZ nepatří zrovna ke hráčům co by hodně času trávili tréninkem. Ještě když byli ve FNC, tak se proslechlo, že přes split skoro vůbec netrénují a začínali pokaždý tryhardit až před play-offs. Když se oddělili a xPeke založil OG a byli na boot campu v KR, tak on a sOAZ měli odehraných nejmíň her v soloQ snad ze všech hráčů co tam byli. :D Tím nijak nechci snižovat xPekeho kvality. Na vrcholu byl schopný konkurovat top midařům na světě. Tím jsem chtěl pouze říct, že xPeke a Rekkles opravdu nemají podobné povahy.
 • lopok12
  jak rekklese všichni hejtí :D asi proto že přišel jako největší hvězda a lidé o něm začli říkat že je nejlepší adc světa... ale po roce tohohle hypu přešel do elements a od tý doby je to jedno z nějkonzistnějších adc vůbec... že netahá hry, je pravda... ale posral snad někdy hru? proč by měl tahat když vždycky hrál s carry hráčema na jiných rolích..? huni, reignover, spirit, febiven....
 • Baazik93
  @Dohnny No showman nevím, jako je hroznej sympoš a občas udělá nějaký vtípek, ale mluvil jsem spíše o přístupu ke hře a k práci. Slzy k té práci občas patří, ani Pekemu se nevyhnuly. Líbí se mi moc, jak vždycky reaguješ jen na část mé odpovědi :) jsi rozený rétor.
 • Dohnny
  @Baazik93 xPeke a Rekkles mají stejnou povahu? Opravdu? xPeke je showman a Rekkles je ubrečený uzavřený člověk oproti xPekemu.
 • Baazik93
  A pominu fakt že si dal pak friendly poces s by far než Freeze.lepším forgivenem, a ještě si vyměnili dres. Žádný truc, prostě přijetí porážky.
 • Baazik93
  @Mr. V Pohodke
  Jasné :D to je jeho sen.

  @Dohnny Ale slova použil trochu jiná a řekl pravdu, sice že ta účast v play off na lavičce bude freezuv největší dosavadní úspěch. Rekklese mám totiž rád i kvůli jeho povaze, která je podobná pekeho: malo kecu, hodně tvrdé práce, disciplina, po porážce se nevymlouva a kromě Freeze se do nikoho nikdy neobul. Freeze je mamistrovany tresh talker.
 • Dohnny
  @Baazik93 Háček je v tom, že to celý začal sám Rekkles a Freeze na to jen zareagoval a Rekkles si to vzal osobně a začal brečet. :D Btw Freeze jen řekl, že chce vidět, jak celou dobu bude Rekkles pod svou turretou čekat na gank, což se taky stalo. :D
 • Mr. V Pohodke
  Baazik93
  on išiel do challengeru naschvál XD
 • Baazik93
  Asi vas tu některé dost mrzí, že se vaše soudy neshledavaji s žádnými důsledky a tyto zmíněná hovna pokračují ve svých kariérách, i když se třeba tu a tam nedaří, a mají tuhle kritiku v pici, stejně jako jejich zaměstnavatelé. Že by závist? Tu svým chováním prokázal i pan Freeze. Nemohl hrát, napadal slovně Rekklese, ten mu to vrátil, Freeze trochu začal crying, a jak tak slavně napadl Rekklese, tak šel pěkně challengeru :) congrats
 • Baazik93
  Se mi líbí jak je to tady na TH tak pozitivní :) stačí SS podívat na YouTube a většina komentařů i karma balance je u jakýchkoli videí pozitivní :) ta naše povaha česká co? Jsou to hovna a vůbec nic nedokázali ;) enjoy your poor lifes boys
 • Dohnny
  @Wolfaciskoo Macejkos není zrovna jeden z nich. :D
 • Wolfaciskoo
  @Macejkos hlavne ze ked som to tu pisal jak pred rokom ze rekkles je len hovno ktory nedokaze hrat bez teamu tak ste ma tu seci minuskovali a nakladali mi
 • OdBE
  Ty vole už mě sere tohle automatické opravovani.... Zamrdanej novej telefon....
 • OdBE
  Všichni tu píšou o mladejch midarich ale já osobně sem nejvíce zvědavější na Febivena. Když přišel do FNC byl to beast midare a věřím, že mu ta změna pomůže a zase to rozjede ve svojem stylu korrt teď když se pomalu vrací na míd assasini :)
 • OdBE
  Pro mě osobně je nepochopitelné že dáváte G2 na první místo... Ten team je o botlinka a protože botlinka celkové v mete je LUL... G2 ztrácí to nej co měli... Od Perkze už nic nečekám a Expert je pro mě spátnej topar... Jedinej Trick může potahal ale lepší jungleri si ho pohlidaji
 • Dohnny
  @Bamboos Vyhraj horní stranu mapy -> vyhraj hru. FNC hrálo někdy jinou strategii? :D
  Problém je v tom, že enemy tým se taky bude hlavně soustředit na top side, protože na botu nebude co dělat (jedině divy), kvůli pasivnímu stylu hraní Rekklese. Dále tu mluvíš o roamování Jesize na mid, to nebude moc dělat proti silným bot linkám jako má OG, dále nejspíš H2K, VIT a Misfits, kteří by při první příležitosti vzali free first break. Takže půjde o synergii top, jungle a mid v jednotlivých týmech. Když se kouknem na momentální metu, tak hře kralují jungleři a Amazing nepatří mezi úplně top junglery a takový Jankos, Trick a KaKAO ho jednoznačně předčí. Jsem zvědavý co předvede Caps, který na mě po charakterové stránce nezapůsobil zrovna dobře a Jesize po delší době nehraní a roll swapu. Já osobně FNC nevidím v top 3, spíše top 4-6.
 • Bamboos
  @Dohnny

  Promiň, nevšiml jsem si!

  Ano, je pravda, že SoAZ má problémy s vizí a overextendí, kde může. Na druhou stranu jakého lepšího junglera mu dopřát než někoho, kdo má již z minulosti zkušenosti s playstylem chodící wardy (TSM Amazing LUL)? Dále si myslím, že FNC budou mít relativně hodně pressure z midu, kde čekám od Capse opravdu hodně (a může se mi to vymstít). Jesiz má většinu zkušeností přejatých z korejského soloQ, kde supporti hrají agresivně a nebojí se roamovat, což částečně nutí Rekklese hrát pasivně, ale to by dle mého názoru neměl pro FNC být problém.

  TL;DR

  Fnatic budou hrát stylem vyhraj horní stranu mapy -> vyhraj hru.
 • Dohnny
  @Bamboos Neodpověděl jsi na můj příspěvek, kde se snažím vyvrátit tvůj názor. Chtěl bych taky znát argumenty druhé strany. :)
 • Bamboos
  @Macejkos

  A napsal jsem snad něco takového? Rekkles není nejlepší ADC v Evropě, ale hraje stylem, který tomu týmu prostě sedí. Zejména bude-li Caps chtít hrát carry.
 • Mr. V Pohodke
  @Sigredos123
  To H2K bylo obrovsky prekvapeni a jestli 3:0 nebo 3:1 predpovidali vsichni/vetsina analytiků, celebrit lol a casteru, tak bych nevinil bamboose. kdo predpovidal vyhru og se bud na lcs nekoukal nebo byl slepy xPeke/sOAZ fanboy.
  Takto, ja som vedel že OG zvíťazí lebo viem že playoff je niečo iné ako split. A OG ešte neukázalo do tej doby slabosť v bo5.
  Tak by me zajimalo jak muzes vedet jaky je trener LeDuck
  LeDuck bol OG tréner už dávnejšie a myslím že v tej dobe bol výborným trenérom.
  Wisdom má podľa mňa dobrý odhad na hráče lebo je na vysokej úrovni takže tak. Ak sa dobre pamätám tak bol sub na worlds. To podľa mňa už znamená že minimálne patrí aspoň štipkou k úspechu čo sa dosiahol. To že hral niekto zle znamená že nemôže hrať dobre? To by potom Soaz nehral vôbec nič od začiatku OG. Smršť blbostí, o tom sa nebudem radšej baviť lebo sa tiltnem kvôli tebe a na to nemám náladu.
 • Macejkos
  @Bamboos Jde o to, že se tady z Rekklese stále dělá nějakej ADC bůh. Ani v EU neni nejlepší.

  Rekkles nedokáže tahat hry.
 • Bamboos
  @Macejkos

  Má do nich hodně daleko. Kvalitativně však nemůžeme srovnávat LCS hráče a borce ze špičky LCK.

  Jinak děkuju všem za komentáře, opravdu jsme nečekali takovou smršť (místy i kvalitních a zajímavých) názorů. Vážíme si toho!
 • EarthQuakes
  @Macejkos Není záhodno srovnávat dejme tomu individualne 3.-5. EU marksmana se špičkou jako je Uzi bo Pray imho
 • Macejkos
  @Bamboos Rekkles je průměrný ADC. Byl to mladej talent, ale jeho herná styl je prostě na nic. Bang, Pray, Uzi, Imp to jsou skvělý ADC, rekkles takovej neni.
 • Mid open GGWP
  Amazing sice je veterán. Ale dokud bude mít jungler takový dopad na hru, tak tiltici jungler nebude mít šanci a potáhne team dolů. Co se týče fnc midlane, jestli je pravda to, jak se caps chová tak potěš pánbůh.. ale pokud si ho fnc vychováji tak proč ne. Na botlince stačí aby rekkles a Jesse hráli konstantně, což se od nich taky očekává. S ohledem na tohle vše bych je rozhodne v spring Splitu nehodnotil tak vysoko

Live streamy

Doporučené

Poslední blogy

rotating queue
th article fbskupina

Socialní sítě

© 2012 tryhard.cz | Powered by Improvisio Software s.r.o. | Design by Araged