Úvod

Riot Meddler o současné situaci ADC

Napsal Smashee  / 06. leden 2017 / 18:00

Na oficiálním fóru se Meddler rozepsal o různých úlohách hráčů.
Facebook
Výsledek obrázku pro marksman league of legends

Riot Meddler se na oficiálním fóru rozepsal o současném stavu hry a o tom, co by chtěl Riot změnit.

"Zdravím,
nyní, po skončení prázdnin, bychom se chtěli zaměřit na hru jako na celek. Během několika dalších týdnů vydáme delší článek s tématem „Současný stav hry“. Mysleli jsme, že právě teď by mohla být vhodná chvíle podělit se o naše názory na marksmany.

Poslední dobou jsme svědkem stále se opakující zpětné vazby – marksmani jsou na bot laně slabí a bez možností bránit se. Zde jsou naše názory a připomínky ohledně této i dalších věcí.

Věci, které dozajista projdou změnou:

Věříme, že největší současnou prioritou je správně zaměření dominance junglerů – jsou schopni gankovat častěji a úspěšněji, než by bylo záhodno. Bot lane je velmi častým cílem ganků a my věříme, že právě tohle má největší vliv na frustraci hráčů kvůli schopnostem marksmanů.

Tzn. Musíme snížit sílu junglerů i jinak, než změnou zkušeností v patchi 7.1 (ještě si nejsme zcela jistí jak, zapracujeme na tom tento a příští týden).

Courage of the Colossus (dále CotC) je stále příliš silná. Kvůli ní se někteří šampioni zdají marksmanům neporazitelní. Další šampioni jsou příliš silní už kvůli jejich schopnostem (ahoj Poppy).

Tzn. Nerfneme CotC. Právě zkoumáme, zda to bude nerf situační nebo obecný.

V neposlední řadě buffneme některé marksmany individuálně. Nejlepším příkladem je Lucian, kterého se předsezonní změny velmi dotkly.

Tzn. V patchi 7.1 přijde buff Luciana a Dravena a zvažujeme kandidáty pro další patche (7.2, 7.3, nejspíš Ashe).

Dále bychom chtěli podpořit ne-marksmanovské linky, pokud je herní styl správný. Už dlouho si myslíme, že by pro hru bylo dobré mít spoustu otevřených možností pro každou pozici, ale ta farmící na botu je spíše statická. Právě teď je s velkým náskokem jediným hraným ne-marksmanem Ziggs (zhruba stejná hranost jako Corki a Tristana). Doposud je jeho dopad na hru dobrý a zdá se, že má i rozumné množství síly v porovnání s ostatními šampiony.

Tzn. Budeme na Ziggse na botu dávat dobrý pozor. Pokud bude i nadále hrán se zájmem a dobrými úmysly, tuto možnost podpoříme.

Chceme, aby marksmeni byli vynikající volbou na bot. Také bychom tam rádi viděli (alespoň v pár hrách) i ostatní třídy. Nicméně nechceme, aby vytlačily nebo zastínily marksmany. Pokud nejsou opravdu efektivními picky, dokážeme na tom rychle zapracovat.

Některé další věci, na kterých Riot pracuje:

 • Základní síla a smysl všech rolí ve hře, zvláště bot (jak marksman, tak support).
 • Jestli je síla marksmanů ve hře dobře rozprostřena (Měli bychom nabídnout více síly v mid game než v late game pro konkrétní šampiony, buildy?)
 • Zda nabízíme vhodné prostředky k zabití opravdu tanky šampionů pro marksmany – toto by měla v porovnání s ostatními třídami být velká výhoda marksmanů
 • Jaké změny v systému předmětů udělat, aby velmi tanky šampioni nedostávali až příliš mnoho poškození (procentuální) nebo aby se někteří šampioni, primárně určení pro poškozování, k jejich škodě nestávali příliš tanky a příliš složitými k poražení.

Doufáme, že vám toto nabídne užitečný pohled. Další detaily, jak už jsem psal, budou následovat.

Meddler"
Shrnutí Meddlerových odpovědí hráčům ze stejného tématu:

Největším problémem jsou zkušenosti, při ganku je rozdíl úrovní rozhodující (např. odemčená ultimátní schopnost). Po vyřešení situace s junglery se bude Riot zaměřovat i na rotace z midu a toplane.

V patchi 7.2 nás nejspíše čeká buff Nidalee.

Pro Elise se zatím nechystají žádné změny.

Nejspíše přijde buff některých předmětů s Lethality (Duskblade a Edge of Night). Ty, které si vedou dobře, zůstanou stejné (Ghostblade).

Zdroj: oficiální fórum

DALŠÍ AKTUÁLNÍ NOVINKY
ORIGEN OZNÁMILI SESTAVU RIOT O NERFECH POPPY RADEON SOFTWARE RELIVE

Komentáře

Cancel or

 • BároFrajeris
  @Irvin že nemá dps jako adc? Možná na jeden target, i když to bych se taky hádal, ale když v team fightu trefí ultinu na 5lidí plus všechny jeho spely máj plošný dmg , tak zigsovu dmg nemůže konkurovat v dps žádnej champ. Ja když hravam z igse , tak dost často mívám dvojnásobný dmg co druhej za mnou.
 • BároFrajeris
  @Irvin že nemá dps jako adc? Možná na jeden target, i když to bych se taky hádal, ale když v team fightu trefí ultinu na 5lidí plus všechny jeho spely máj plošný dmg , tak zigsovu dmg nemůže konkurovat v dps žádnej champ. Ja když hravam z igse , tak dost často mívám dvojnásobný dmg co druhej za mnou.
 • EtnRuleZ
  @Flexo Já osobně bych rád viděl na botu nezvyklé picky (rozumně vybalancované samozřejmě), co je špatného na tom, zkoušet nové věci a tvořit si kolem nich vlastní taktiky, vždyť o tom ta hra přeci je a kvůli tomu rádi koukáme na LCS.
 • Irvin
  už som videl ziggsa na bote je to sranda ale stale to neni DPS (ako adc ) takže pre mňa osobne to nema vyznam...

 • Dohnny
  @flexo V S1 se hrálo všude všechno. :D

  @NgeNious Přitom všechny čísla stále rostou, zajímavé. :D
 • lopok12
  ano adc se vždy na botu.. a taky se semtam piklo i na midu či topu... proto chtějí aby se na adc občas taky piklo něco jinýho... varus se třeba na midu hraje už pořádně dlouho...
 • flexo
  Ghostblade co je asi najviac nerfovany item aky si pamatam si vede dobre? No tak na to fakt nemam co povedat

  Chceme vidiet na bote aj ine triedy??? Na bote sa vzdy hralo adc tak nechapem co tam chcu vidiet nove
  A kym sa nieco zmeni prejde zase pol roka... riot o niecom vie ale aj tak to zacnu riesit ked uz je neskoro
 • NgeNious
  @Michalius To už dobre dlho kamarát :D
 • Michalius
  Fakt podpora Ziggsa? A fakt porovnateľná sila s ostatnými? Riot ide do sračiek...
 • engie
  Nidalee ty buffy potřebuje, ani si nepamatuju kdy naposled se hrála :D

Live streamy

Doporučené

Poslední blogy

rotating queue
th article fbskupina

Socialní sítě

© 2012 tryhard.cz | Powered by Improvisio Software s.r.o. | Design by Araged