Úvod

Disney a MLB koupili od Riotu práva na streamování League of Legends

Napsal Giry  / 17. prosinec 2016 / 16:47

Nová streamovací služba určená na LoL se blíží.
Facebook


BAMTech, vysílací společnost vlastněná firmami MLB (Major League Baseball) a Disney, podepsala dohodu s Riotem o vysílaných turnajích v League of Legends. Podle zpravodajského serveru The Wall Street Journal zaplatí BAMTech Riotu minimálně 300 milionů dolarů v průběhu následujících šesti let. Na oplátku budou této společnosti patřit veškerá práva na vysílání a také na zisk ze všech LoL turnajů. To samozřejmě platí pouze pro turnaje a ligy pořádané Riotem - EU a NA LCS, MSI, Worlds atd. Ostatních turnajů jako například IEM se změna netýká.

BAMTech plánuje vytvořit speciální aplikaci na sledování LoL streamů pro PC, smartphony a další zařízení a bude mít na starost vysílání na již existujících platformách jako Twitch nebo Youtube Gaming.

Pravděpodobně můžeme očekávat více jmen sponzorů na obrazovce nebo videoreklamy v přestávkách mezi zápasy. Částka 300 milionů dolarů je pouze základ, který se může zvyšovat. Pokud půjde vše správnou cestou, Riot si bude nárokovat část zisku ze streamů.

Pro nás diváky je nejdůležitější slib Riotu, že veškeré vysílání turnajů i videozáznamy zůstanou zcela zdarma. Nemusíme se bát poplatků za sledování zápasů, jak tomu bývá často zvykem u klasických sportů.

Zdroj: engadget.com

DALŠÍ AKTUÁLNÍ NOVINKY
KOMPLETNÍ SESTAVA MISFITS RASISMUS BĚHEM VYSÍLÁNÍ HEADSET ROCCAT CROSS

Komentáře

Cancel or

  • engie
    @thejezevec Xnapy, Bronko, Mozilla :D
  • thejezevec
    Casterů se změna podle mě nedotkne. I kdyby je chtěli vyměnit, tak by nejspíš nenašli dostatečnou náhradu. Minimálně co se týče zkušeností
  • Nikyu
    Co si mám představit pod veškerými právy na vysílaní? Doufám, že se změna nedotkne nějak casteru od RIOTu.

Live streamy

Doporučené

Poslední blogy

rotating queue
th article fbskupina

Socialní sítě

© 2012 tryhard.cz | Powered by Improvisio Software s.r.o. | Design by Araged