Úvod

Dva komentátoři Riotu odvoláni z vysílání za rasismus

Napsal Giry  / 11. prosinec 2016 / 18:00

Latinskoamerické vysílání bylo okořeněno nepříjemným incidentem.
Facebook


Na turnaji All-Star, který právě probíhá v Barceloně, hrají ti nejlepší hráči z celého světa od amerických, přes evropské až po ty asijské. Jedná se o třetí největší turnaj v roce pořádaný Riotem, a tak se vysílá do světa v několika světových jazycích na mnoha kanálech.

A právě ve vysílání, které sledují fanoušci v Latinské Americe, proběhl včera nepříjemný incident. Dva komentátoři najmutí Riotem se pustili do velmi nevhodné analýzy a popisovali dění na turnaji slovy, které se běžně používají k urážce obyvatel východní Asie.


Riot oba komentátory ještě během turnaje stáhl z vysílání a Riot Catador z vysílacího štábu rychle přispěchal s omluvou na reddit:
Chceme se omluvit za narážky vyřčené během dnešního vysílání, jsme velmi zklamaní chováním dvou našich komentátorů a z vysílání jsme je okamžitě stáhli. Mluva, kterou používali, je naprosto nevhodná a chceme se za ni omluvit všem fanouškům hráčům a týmům.

Podobný incident si můžete pamatovat ze světového šampionátu v roce 2014, kdy Svenskeren (tehdy hájící barvy SK Gaming) podobně nevhodně pojmenoval svůj účet na taiwanském serveru a byl mu udělen třízápasový distanc ve skupinové fázi turnaje.

DALŠÍ AKTUÁLNÍ NOVINKY
NOVÉ SKINY NA PBE PATCH 6.24 - ZMĚNY VE HŘE HTC VIVE BEZDRÁTOVĚ

Komentáře

Cancel or

 • Sudruh Judas
  @Prot3ktor ale ano... fasisticke svine by to riesili na forach a v krcme....
 • Prot3ktor
  At se z toho neposerou, levičandy ubrečený. Vsadím se, že kdyby řekli něco na Evropana tak to nikdo neřeší.
 • MyBroIsPro
  Něco jako : Bengi si ve své hlavě musel myslet činčang čong ču leng. nidžungang nidžugang
 • JOhConnor
  Nevite co rekli?
 • Plawop
  @Ten Neznámý Svenskeren vystupoval na korejském serveru pod přezdívkou TaipeiChingChong a to přesto, že hned po příjezdu si s celým týmem prošel velmi podrobnou přednáškou přímo od Riotu, kde se mluvilo o respektování kulturních rozdílů a tradic. Svenskeren se provinil již několikrát v minulosti, často bývá označován za jednoho z nejvíce toxických hráčů v kompetitivní scéně. Problémům se nevyhnul ani v této sezóně LCS, naposledy to bylo konkrétně ke konci července. Psalo se o tom i na tryhardu, ale hold někdo nehraje tak dlouho jako já :)
 • Ten Neznámý
  Co měl za nick ? xD
 • Rydarre
  nahlásim vás za rasismus svenskeren si změnil jméno na taiwanským serveru

Live streamy

Doporučené

Poslední blogy

rotating queue
th article fbskupina

Socialní sítě

© 2012 tryhard.cz | Powered by Improvisio Software s.r.o. | Design by Araged