Úvod

Korejští šampioni přichází o všechny hráče

Napsal Giry  / 26. listopad 2016 / 17:21

ROX Tigers opouští většina hráčů, možná odejdou všichni.
aaa banner-facebook


Šampioni korejské nejvyšší soutěže LCK a semifinalisté letošního světového šampionátu ROX Tigers postupně opouští svůj tým. Na svých facebookových stránkách se včera rozloučili s týmem tři hráči - Smeb, Pray a Gorilla. Nedlouho po nich se k nim přidal také Kuro.

Tato čtveřice v týmu skončila a hledá si nové angažmá. Jediný hráč, který v týmu zatím zůstává, je Peanut. Ten ale na svém twiteru oznámil, že si není jistý, zda v týmu setrvá. Smlouva mu končí 30. listopadu.

Proč hráči hromadně opouští ROX Tigers? S největší pravděpodobností za to mohou peníze. ROX měli v sezóně 2015 velké finanční problémy (tehdy se ještě jmenovali KOO Tigers). A i když se z nich dokázali dostat a nyní jsou finančně stabilní, ostatní movitější týmy jsou ochotní jejich hráčům nabídnout mnohem zajímavější výplatu, než současní ROX.
DALŠÍ AKTUÁLNÍ NOVINKY
NOVÁ ŠAMPIONKA - CAMILLE PATCH 6.23 - ZMĚNY VE HŘE PIZZA DOMŮ DO 10 MINUT

Komentáře

Cancel or

 • Nikyu
  @GroharoviC Tak to už můžeme rovnou porovnávat s EU a NA i LMS nebo LPL protože všechni jsou na mezinárodní scéně oproti Korei hovna. LMS tenhle rok konec ve skupině, Čína zase konec ve čtvrtfinále.
 • GroharoviC
  EU a NA jsou spatne regiony.. tak je srovnavejte v tom jak jsou spatne a ne v tom kterej je o neco horsi... EU ma na mezinarodni scene jmeno hlavne diky bande kolem xpekeho a tim to taky ale konci... myslim si ze je podstatne videt lolko na ktere se da koukat a ne to co predvadi tymy v EU a NA LCS ale toho se nedockate dokud oba tyto regiony budou stat za hovno
 • Macejkos
  @asdfghjkl Pokud chceš vyhrát Worlds a být světovým šampionem tak musíš porazit kohokoliv kdo se ti postaví do cesty.

  Tohle od TSM fanoušků slyšíme každej rok. Že dostali moc těžkou skupinu nebo že potkali hned ve čtvrtfinále nejsilnější tým na turnaji. A co jako? Prostě nejsou dost dobří a to je všechno. Deal with it.
 • Dohnny
  @asdfghjkl Macejkos srovnával celkově EU s NA. EU bylo vždy skillově lepší než NA a NA nikdy nic nedokázalo kromě velkých keců. A TSM měli taky OK skupinu, kdyby nebyli trash a byli schopní porazit aspoň jednou RNG. Jak jsem psal EDG bylo seed1 z Číny a RNG seed2. H2K porazili 2x EDG a ukořistili první místo ve skupině. TSM začali dobře první hru, ale pak to RNG vyhráli přes teamfighty a druhá hra byl jednoznačný stomp od RNG. TSM je prostě trash tým a kecy typu nehratelná skupina jsou jen debilní výmluvy.
 • Nikyu
  @Dohnny @Dohnny Kdyby zůstal v EU, tak by na tom byl o 100% líp. Myslím, že kdyby byl v EU tak šance, že by se dostal třeba do Fnatic po tom. co xPeke odešel by byla sakra velká. A rozhodně by dosáhl i lepších výsledků.

  Teď možná tak dominuje v NA LCS ale šance, že to dotáhne někam výš je asi pryč. Pochybuji, že by chtěl vůbec přejít do EU i kdyby dostal nabídku do top týmu. Šance, že se NA nějak zlepší taky není protože nejsou hráči. Přece jenom NA je region, kde je nejvíc importů.

  @asdfghjkl Tak G2 bylo tragický, ale čekal, někdo od Splyce nějaký dobrý výsledky když to byli úplní nováčci? Samo Splyce si nedávalo žádný naděje a ne jak TSM, že bude top 4 tým na Worlds a potom konec ve skupině. A co takhle třeba porovnávat H2K + G2 proti TSM s CLG ať je to rovný s rovným a ne že to budu porovnávat se Splyce, kteří měli absolutně nulový zkušenosti. Porovnáš-li moji dvojici tak jednoznačně vítěží EU
 • asdfghjkl
  @Dohnny Viz. předchozí komentář.
  Nenapsal jsem, že by měli h2k free skupinu, ale OK skupinu, což je rozdíl.
  Pan Macejkos tvrdil něco o tom, že EU ukázalo, že je mnohem silnější region na letošních worlds, což si po tragickým výkonu g2 a splyce v porovnání s výkonem CLG a TSM nemyslím.
  Jsem toho názoru, že oba regiony na worlds neukázaly vůbec nic a praisovat tady EU kvůli jednomu postoupení ze skupiny a následný free bo5 je směšný.
 • Dohnny
  @asdfghjkl Fakt netuším co tu meleš. :D Co dokázali FNC na mezinárodní scéně? No já nwm, ale S1 jsou šampioni, S3 semi, S4 smolný konec ve skupině, S5 semi. Kouknem se na nejslavnější tým NA TSM - S1 vypadli hned po skupině, S2 čtvrtfinále, S3 vypadli ve skupině, S4 opět pouze čtvrfinále (kdyby Svenskeren hrál všechny hry, tak možná ani nepostoupili), S5 konec ve skupině, S6 opět konec ve skupině. Když se na to tak kouknem, tak TSM nikdy nebyli schopni se dostat dál jak ze skupiny. A argument, že S5 a S6 měli hard skupinu je výmluva možná tak pro NA fanoušky. V S5 byli jednoznačně nejhorší tým skupiny a z této skupiny se dostali OG. Kdyby letos aspoň jednou byli schopni porazit RNG, tak by se ze skupiny dostali. Tvrdit, že H2K měli free skupinu je sporné. Ano, neměli KR tým ve skupině, ale měli seed1 čÍnský tým a TSM měli seed2 čínský tým, takže TSM podle tohoto vzorce měli postoupit aspoň z druhého místa, kdyby na to měli. C9 ani neví jak postoupili ze skupiny a můžou děkovat SKT, že jim zachránili prdel a kdyby ve čtvrtfinále dostali H2K, tak by je podle mě H2K zničili jak nic.
  A je opravdu škoda že Bjerg odešel do NA, místo toho aby zůstal v EU. Kdyby zůstal v EU, tak by na tom byl momentálně skillově ještě líp a možná by právě hrál ve FNC místo Febivena nebo jiném top týmu a mohl by se dostat do semi na worlds. Místo toho teď sice má prachy a hraje v týmu, který má nejvíce retardovanou fan base na světě, ale co se týče mezinárodní úrovně tak hraje v trash regionu a týmu.
 • asdfghjkl
  @engie Netvrdím, že by TSM byli lepší jak fnatic (samozřejmě že nebyli možná teda kromě 2016), byl to jen příklad toho, že výhry na mezinárodních turnajích nejsou zcela vypovídající.
  Jenom k S5 - furt LGD byli first seed z Číny plnej dost kvalitních hráčů, když to zvulgarizuju tak, 3. seed z korei > 1. seed z jakýkoliv jinýho regionu, nějaký tvrzení o CS je absolutně irelevantní, furt Origen byli daleko daleko silnější tým než TSM a to se taky dál úkázalo. Takže jo, podle mě měli TSM nepostoupitelnou skupinu 2015.
 • engie
  @asdfghjkl To je docela sranda srovnávat týmy ohledně úspěchu. Fnatic jsou úplně jinde ať už jde o domácí scénu (EU) nebo mezinárodní. Neřekl bych, že TSM byli schopni nějak ve skupinách odolávat top týmům. Například ve hrách kde xPeke 2x jasně předčil Dadeho v S4 a nebýt docela kontroverzní situace u Nexusu tak Fnatic i v S4 postoupili ze skupiny. Nepočítáme S3 a S5, kde TSM naprosto selhalo narozdíl od Fnatic, kteří dokázali jít do semifinále v celkem těžkých skupinách hlavně S5 kdy C9 hrálo velice dobře, Ahq uměli na Fnatic vždy a u IG nikdo nevěděl co se stane. Kdežto TSM nebyli schopni ani porazit uboze hrající LGD, neporazili č. 3 z Koreji a deklasoval je tým, který na jaře hrál Challenger series.
 • Bubble
  Přiznej te si že EU je ohledně lolka uplně na hovno region a somehow vyhráváme hry i když jsme na to finačně jak brazilie a hráči to ne tryhardí
 • asdfghjkl
  @Macejkos Tak si zhrneme letošní worlds jo.
  EU - Splyce, G2 - absolutně tragickej výkon a oba poslední místo na turnaji, h2k - postup z ok skupiny, následnej zápas proti nejslabšímu týmu v playoffs a zároveň bo1 týmu..aka easy postup. Kdyby dostali někoho jinýho nepoustoupili by (snad jen s c9, kde by to bylo vyrovnaný.
  NA - CLG - 2-0 s G2, 1-1 s Rox tigers, TSM - 2-0 se splyce, 1-1 se Samsung - dohromady oba předposlední místo, C9 - nebudu rozepisovat, zkrátka postup z nejtěžší skupiny, v playoffs Samsung. Kdyby chytli rusáky postoupili by.

  Takže když to sesumarizuješ a vezmeš vpotaz i playoffs protivníhy, tak NA vlastně letošní worlds zahrálo líp jak EU.
 • Bubble
  Všichni chcou hrát v Na protože v NA nejhorší tým platí víc jak nejlepší tým.
  Proč hrát v Eu když můžeš být 5x víc placenej
 • asdfghjkl
  @engie Samozřejmě vím, že byl šikanovanej ve škole a ne v EU, ale efekt u šikanovejch děcek je ten, že chcou zmizet co nejdál a Amerika má takovej ten svůj "novej život" status.
  @Macejkos S touhle tvojí logikou jsou fnatic stejně nahovno tým jako TSM, vlastně ještě horší, když naposledy vyhráli mezinárodní turnaj v roce 2012.
  Teď to bude znít jako, že jsem jejich nějakej fanoušek, což nejsem, ale je pravda, že TSM mají smůlu na skupiny, 2016 - složitá na postup (a stejně skoro posotupili a porazili ssg), 2015 - nepostoupitelná, 2014 - postoupili, v playoffs chytli nejsilnější tým turnaje.
  OK takže když někdo odejde někam, kde má daleko větší podporu, lepší podmínky a má vysoký předpoklady vyhrávat a zároveň je tam za hvězdu, tak udělal špatně? Ze začátku tvrdils, že tam odešel jenom za prachama, což jsem se ti snažil vysvětlit, že jen kvůli prachům to určitě neudělal.
 • Macejkos
  @asdfghjkl Wow oni vyhráli NA tak to je teda úspěch. To může zajímat jen fanoušky TSM. Já tady mluvím o mezinárodních turnajích, které opravdu o něčem vypovídají. Proto jsem zmínil jen Katowice. Nepočítal jsem jejich výhry v době kdy se hráli jen turnaje jako IEM a IPL a nebylo LCS.

  Kdo vyhrál LCS je mi úplně buřt. Na Worlds vypadli opět ve skupině i přes ten jejich tryhard co celej rok jeli a všechno co tomu obětovali. Proto jsem napsal to co jsem napsal.

  Ano o Marinovi jsem to tady už psal během Worlds, že si skoro ani nezahrál a ani se nikam ten tým nedostal.

  USA je chápavější ohledně e-sportu, ty týmy mají víc peněz a víc lidí okolo týmu. Evropa je v tomhle opravdu pozadu. Taky jsem tady psal, že Bjergsen prostě odešel moc brzo. V NA je nejlepší midař protože tam prakticky nikdo dobrej nebyl když tam on přišel. Odešel do kvalitativně asi nejhoršího velkého regionu.

  Evropské týmy jsou stále lepší než americké na mezinárodní scéně. Poslední dvě Worlds jsou toho důkazem.
 • engie
  @asdfghjkl Ale Bjergsen byl šikanovaný ve škole, ne v celé EU. Tohle je fakt super názor a víš o tom asi fakt hodně :D
 • asdfghjkl
  @Macejkos @Macejkos Ty něco fetuješ? Bjergsen je s TSM 6 splitů a po celou dobu jsou top2 tým v NA (3x první, 3x druzí), tak nevím kdes sebral, že vyhrál jen katowice. Nevím přesný důvody proč šel do NA, ale tipl bych si že 17ti letej šikanovanej kluk určitě nevybíral jen podle peněz. Co já si pamatuju, tak byl šikanovanej, to máš první důvod proč NA a ne EU, dál Amerika je Amerika (zvlášť pak pro mladý lidi), u TSM měl prakticky jistotu, že bude v top2 týmu, taky jsou tsm superoblíbenej tým a v neposlední řadě vůbec nevíš, co měl v EU za nabídky.
  A proč tam zůstal? Asi mu USA vyhovuje, většina jeho kamarádů je tam, vyhrává tam, je tam po celou dobu nejlepší midař, esport je tam větší jak v EU.
  Jako příklad někoho kdo šel jen za prachama je MaRin, šel do LGD (esport gigant s třema prdelema peněz), i když to v tý době byl horkotěžko top5 čínskej tým (na worlds neuhráli nic a další 2 turnaje vypadli po prvním zápase (dokonce i proti TSM).
 • Macejkos
  @engie Jo proto řikám, že jsou lidi jako Faker, kteří chtějí vyhrávat a vědí, že to můžou jen s dobrým týmem a proto zůstává v SKT. Pak jsou tady lidi jako Bjergsen, který odešel za penězi do NA a jediný co za tu dobu vyhrál bylo IEM Katowice. Je mi ho vlastně líto.
 • engie
  @Macejkos Zrovna Imp nevypadá že by mu to vadilo :D Nejlepší bylo jak ukázali fotky kdy hrál LoLko v nějaké kavárně a u sebe měl kabelku v podobě psa, která stála 2,5K dolarů :D
 • engie
  Nepřeplácejí je proto, že na jejich místo čeká nažhavených tisíce lidí, kteří tu práci budou dělat i tak za ty peníze co mají teď.
 • engie
  @tenzlý Obrovské korporace jako SKT, KT, Samsung apod. nemají problém s penězi, ale prostě nemusí ty hráče přeplácet tak to nedělají.
 • Macejkos
  @tenzlý Faker by nikam nejspíš nešel. Sám řekl, že chce vyhrávat a to prostě nedokáže bez svého týmu a všech lidí okolo teamu. Dopadl by úplně stejně jako všichni korejští hráči v LPL. Byl by úplně v prdeli.
 • Dohnny
  @tenzlý Tak si vem, že Bang a Wolf mají po dvou titulech a Bang je jedno z nejlepších adc na světě momentálně, takže ho může bez problémů dorovnat a Bengi má 3 tituly stejně jako on. Faker by potřeboval vyhrát tak ještě 2x worlds a měl by to pojištěný nejspíš napořád. :D
 • tenzlý
  @Macejkos fakerovi musely zvýsiť plat po tých ponukách čo dostal len aby si ho poistili , ale po troch tituloch by som hladel už len na peniaze
 • Macejkos
  @Giry Marin šel do LPL, protože mu nabídli víc než měl v SKT. Stejně jako všichni ze Samsung Blue a White, kteří odešli do LPL za penězi. Takže si myslim, že jsou schopni je přeplatit.
 • Giry
  @Macejkos Myslim, že týmy, který maj za sebou miliardové společnosti jako Telekom nebo Samsung, nemají o peníze nouzi... Ty platí většinou jasně nejvíc, protože prostě můžou. Fakerovu výplatu přeplatí málokdo podle mě.

Live streamy

Doporučené

Poslední blogy

rotating queue
th article fbskupina

Socialní sítě

© 2012 tryhard.cz | Powered by Improvisio Software s.r.o. | Design by Araged