Úvod

Staří bohové - zhodnocení

Napsal dalda174  / 05. květen 2016 / 13:40

Jak se daří starým bohům v současné metě?
FacebookWhispers of the Old Gods expanze tu konečně je, a proto je na místě podívat se, jak si v dnešní metě vedou čelní představitelé tohoto rozšíření, tedy čtveřice starých bohů.

Začněme C'Thunem, legendární kartou, kterou dostane každý zadarmo při otevíraní prvního boosteru nové expanze.


Podle předpokladů se balíčky postavené okolo této karty ukázaly jako silné a kvalitní. To se celkem očekávalo, neboť karty buffující C'Thuna mají velmi dobré staty za svůj mana cost. Spíše to ovšem vypadá, že tento nový typ balíčků je ještě lepší, než kdokoliv předpovídal a velký podíl na tom nese i další legendárka expanze, Twin Emperor Vek'Lor.

Pokud totiž má C'Thun v okamžiku zahrání této karty útok 10 nebo víc, pak se nevyvolá jeden, ale dva Emperorové. Za 7 many dostaneme tedy dva 4/6 miniony s tauntem.

Síle této karty napomáha i fakt, že tato podmínka je v C'Thun balících velmi lehce splnitelná, protože nabuffovat do sedměho turnu C'Thuna minimálně na 10/10 je celkem jednoduché.

Ze všech class hrajících C'Thun balíčky je asi nejpopulárnější Druid, následován Priestem a Warlockem.

Pokud máte zájem si nějaký takový balíček postavit, máme zde pár odkazů na decklisty.

Další na řadě je N'Zoth, the Corruptor, taktéž velmi mocná karta.


Zde asi není potřeba příliš vysvětlovat, protože Battlecry tohoto starého boha je prostě neskutečně silný. Potecíální šance vyvolat 6 dalších minionů, kteří ještě navíc mají všichni nějaký Deathrattle efekt z něj dělá veliký problém pro jakéhokoliv soupeře.

Zde je několik balíčků postavených okolo tohoto starého boha.

Dalším pánem na holení je Yogg-Saron, Hope's End, pravděpodobně nejvíc RNG karta celé expanze.


Tato karta není tak silná jako dvě předchozí, ovšem je o to zábavnější. Člověk totiž nikdy předem neví, co se po zahrání Yogga stane.

Balíčky postavené okolo této karty nejsou příliš konzistentní, ale ani ne úplně špatné. Jistě, občas vystřelí Pyroblast třeba sám do sebe, ale celkově je hodně kouzel, které mají pozitivní účinek a dají se cílit pouze na vlastního hrdinu nebo miniony a také i dost kouzel, které si vyberou pouze protihráče.

Yog by nám tedy měl spíše pomoct nežli uškodit, ale spoléhat se na to pochopitelně nedá.

Zde je pár decklistů pro inspiraci

A posledním starým bohem expanze je Y'Shaarj, Rage Unbound.


Poslední starý bůh této expanze bohužel není silná ani příliš zábavná karta, nicméně experimentovat se s ní dá. Zatím se o to lidé pokouší v různých verzích Druida a Warriora.

U Druida zapadá celkem dobře do takzvaného astral communion baličku, ale ten je velmi nekonzistentní. Pár decklistů zde ovšem taky pro zveřejníme, kdyby přecejen měl někdo zájem tuto kartu hrát.


Pokud máte nějaké nápady na další decky, či zkušenosti s hraním podobných balíčků, budeme rádi, když se o ně podělíte do komentářů.

DALŠÍ AKTUÁLNÍ NOVINKY
NOVÁ ŠAMPIONKA - TALIYAH PATCH 6.9 - ZMĚNY VE HŘE CNEJRYCHLEJŠÍ TYP SPÍNAČE

Komentáře

Cancel or

 • ali1001
  imho cely cthun mirrory jsou z 90% o tom kdo ma dřív cthuna.. nakej entomb to moc nezachraní :))
 • ali1001
  imho cely cthun mirrory jsou z 90% o tom kdo ma dřív cthuna.. nakej entomb to moc nezachraní :))
 • Qint
  @taurpower Můžu potvrdit, zprvu se druid zdál jako jasný top. Po pár odehraných hrách jsem zjistil, jak moc slabý oproti dalším classam je.

  Aby druid vyhrál vyrovnanou hru proti jinému cthun decku, musí dostat do ruky C'thuna dříve než oponent. V opačném případě se s enemy C'thunem nemá jak vypořádat. BGH problém řeší, problém je v tom, že v současné metě by to byla karta jen na vypořádání s cthunem a oproti aggro deckům je to mrtvá karta.
  S evolve shamanem si neporadí, protože nemá žádný silný clear a value minionů je nižší kvůli příslibu C'thuna
  Proti fatigue shamanovi musí člověk naskládat hrůzostrašné číslo na statech cthuna jinak to shaman healne v jednom kole.
  Proti deathrattle deckům jsem zatím snad na 100% winrate, ale to je snad jen proto, že jsem měl štěstí, jinak si to neumim vysvětlit. Value těchto decků je úplně v jiných sférách než
  jediný win condition druida.

  Každopádně yogg-saron je TOP. Otevřel jsem úvodní 3 balíky a hned jsem craftil zlatého. Pokud berete hearthstone jako oddychovou hru, není větší srandy než napráskat 20 spellů, sundat enemy na 1-10hp (když vy sami máte podobně) a se smíchem na rtech sledovat jak vás Yogg zabijí. Nikdy bych nevěřil, že mě nějaká karta donutí odložit tryhard stranou a jen se bavit neuvěřitelnými comby :D

  Jediné co mě Vážně štve je, že yogg nedocastí všechny spelly, ale končí ihned po Vaší/enemy smrtí. Pokud už to hraju pro prdel, chci vidět co vše zlého na mě chtěl seslat.
 • taurpower
  Y'Shaarj, Rage Unbound - horsi Wrynn, hraje se prozatim pouze s Druidem (uvidime, zda se chyti v control Warrior decku).

  N'Zoth, the Corruptor - peklo karta, kterou vyuzivaji prevazne Roguny a Palachove (obcas jsem ho videl hrat u control Shamana a Prejta).

  Yogg-Saron, Hope's End - pravdepodobne nejzabavnejsi karta z cele expanze, ktera dokaze jak vyhrat tak zaroven prohrat hru (2x za sebou dostat Pyroblast do xichtu neni moc koser :) ).

  C'Thun - dost lidi peje ody na C'Thun Dr00d deck, ale z vlastnich zkusenosti je C'Thun Prejt > ostatni klasy s C'Thun deckem. Entomb, SWD to jsou karty proti kterym ostatni C'Thun decky moc sanci nemaji.
 • Sudruh Judas
  zatial si standard davam s aggro/rush paladinom (nieco podobne si chcem aj na rogue postavit) a s freeze magom. Pokial vyslovene netaham zle karty, tak je to vacsinou win.
  Do CThuna sa mi moc nechce, vobec to nie je moj styl.
 • darkness evil
  cim dalej tym vacsia kokocina
 • engie
  C'Thun Druid je takové to čekání jako bylo na Force of Nature kombo :D
 • Misho
  Podľa mna je najviac broken karta Evolve :D vždy keď ju zahrám tak sa musím smiať či už mi to dá Doomsayera alebo 3 Ragnarosov ( áno aj to sa mi stalo s kombinaciou Branna , Velkora a Emperora :D xD )

Live streamy

Doporučené

Poslední blogy

rotating queue
th article fbskupina

Socialní sítě

© 2012 tryhard.cz | Powered by Improvisio Software s.r.o. | Design by Araged